Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
29 marca 2018

Tort z Jastrzębia podbił serca jury, czyli zdrowe słodkości

Tort z Jastrzębia podbił serca jury, czyli zdrowe słodkości
fot. ZS 2

„Egzotyczny sen” - praca młodych cukierników z Zespołu Szkół nr 2, przyniosła im drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie cukierniczym. Dzieło uczennic udowadnia, że mogą być zdrowe słodkości.

Tort to temat jak najbardziej na czasie zwłaszcza w okresie Świąt Wielkanocnych. Niejedna pani domu pokusi się o własnoręczny wybór tej słodkości. Za wzór mogą posłużyć uczennice Zespołu Szkół nr 2 im. Wojciecha Korfantego, które tortem „Egzotyczny sen” zajęły drugie miejsce w konkursie cukierniczym podczas IX Targów Cukierniczych, Piekarniczych i Lodziarskich „SweetTARGi".

Wykonany przez Aleksandrę Jankowską i Elżbietę Lewińską z klasy III „d” Technikum w ZS 2, tort z awokado i limonki był wegański, bez produktów pochodzenia zwierzęcego, jak jaja, czy mleko, a dodatkowo nie zawierał glutenu, ani cukru rafinowanego. Połączenie smakowe warstwy bakaliowej z egzotycznymi owocami zaintrygowało jury.

- W finale konkursu wystąpiło 8 drużyn z całego kraju, z czego aż dwie reprezentowały naszą szkołę. Aleksandra Jarosiewicz i Anna Szuster z klasy I „d” Technikum wykonały bezę z truskawkami z kremem z mleka kokosowego, słodzoną naturalnym cukrem brzozowym. Obie drużyny udowodniły, że słodkości wcale nie muszą być niezdrowe. Organizatorzy konkursu podkreślili, że tegoroczna edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem młodych cukierników i uczniów związanych z branżą gastronomiczną, a poziom, kreatywność oraz zaangażowanie młodzieży były na bardzo wysokim poziomie - informuje Zespół Szkół nr 2.

Polub i udostępnij
Czytaj też

V Festiwal Piosenki Angielskiej V Festiwal Piosenki Angielskiej

Strażacy uratowali sarnę Strażacy uratowali sarnę

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Wegański?29.03.2018 18:45

To nie tort.

Leszek29.03.2018 15:09

Dziewczyny gdzie można spróbować tych słodkości.

Andrzej 29.03.2018 13:14

I pięknie

Oli29.03.2018 12:02

Brawo.