Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
29 marca 2018

JSW: Wraca dopłata do biletów i pomocy szkolnych

JSW: Wraca dopłata do biletów i pomocy szkolnych
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej oraz przedstawiciele Reprezentatywnych Związków Zawodowych porozumiał się w sprawie przywrócenia ekwiwalentu za bilet, pomoce szkolne.

Porozumienie zostało zawarte w dniu 28 marca pomiędzy zarządem JSW a przedstawicielami Reprezentatywnych Organizacji Zwiazkowych, tj.: NSZZ Solidarność, ZZ Pracowników JSW Kadra i Federacji ZZ Górników JSW.

Na mocy porozumienia ustala się wypłatę ekwiwalentu w postaci biletów z Karty Górnika dla pracowników dołowych z co najmniej 3-letnim stażem, bez nieusprawiedliwionego dnia absencji. Ekwiwalent przysługuje raz w roku pracownikowi oraz członkom rodziny, pozostającym na jego utrzymaniu. Wysokość ekwiwalentu odpowiada cenie biletu kolejowego za przejazd pociągiem osobowym II klasy na trasie 600 km tam i z powrotem, jednak nie mniej, niż 90 zł.

Wypłacany będzie również ekwiwalent na pomoce szkolne, dla pracownika, który ma na swoim utrzymaniu dzieci w wieku szkolnym., do 25 roku życia, w przypadku studiów. Wysokość ekwiwalentu to 300 zł. Wypłata świadczenia nastąpi najpóźniej do 10 października każdego roku i jest wypłacana raz na 12 miesięcy.

W porozumieniu doprecyzowano również kwestie związane z wliczeniem do okresu przepracowanego (przy wynagrodzeniu za czas choroby) okresu zatrudnienia i okresu nieprzepracowanego włączanego do stażu pracy, od którego zależy wymiar urlopu wypoczynkowego.  Dodatek do zasiłku chorobowego przysługuje do dnia wyczerpania prawa do zasiłku chorobowego. Natomiast pracownikom, którzy ukończyli 50 rok życia dodatek do zasiłku chorobowego przysługuje począwszy od 15. dnia nieprzerwanej niezdolności pracownika do pracy wskutek choroby lub odosobnienia związanego z chorobą zakaźną.

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy

Emeryci bez deputatu piszą list do premiera Emeryci bez deputatu piszą list do premiera

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (18)
Manio30.03.2018 9:15

Ryl to stan umysłu ...

Gość30.03.2018 6:55

Oddac te pieniadze nam co bylo zabrane za 2 lata zloby

Pio30.03.2018 6:04

Gość jaka premia i za co ?? Chyba że lenistwo . Nic wam się nie należy tylko czysta wypłata.tylko daj daj daj

Stach30.03.2018 4:55

A może by tak oddali wegiel emerytom ktory zabrali.

Szafaroza pniowek30.03.2018 2:19

Górn8k Ty ci ulu walnie ciebie po lepie

Gość29.03.2018 23:31

Premia ma być za 5 lat po 30 tys.

gornik29.03.2018 21:58

A KIEDY PREMIA 25 tys

Pokaż wszystkie opinie (18)