Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
3 kwietnia 2018

Oddział Gastrologiczno-Wewnętrzny nie zostanie zamknięty

Oddział Gastrologiczno-Wewnętrzny nie zostanie zamknięty
fot. JastrzebieOnline.pl

Mimo tego, że NFZ i Wojewoda Śląski zaakceptowali zawieszenie od 1 kwietnia działalności Oddziału Gastrologiczno-Wewnętrznego jastrzębskiego szpitala, będzie on działał, tak jak dotychczas. Udało się zapewnić niezbędną obsadę lekarską.

Udało się pozyskać lekarzy, którzy zapewnią opiekę medyczną pacjentom Oddziału Gastrologiczno-Wewnętrznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju. Jak podkreśla dyrekcja szpitala, stało się to możliwe, dzięki wysiłkowi dużej grupy osób zarządzających szpitalem, lekarzy jak i instytucji zewnętrznych.

- Prowadzona przez dyrekcję bardzo szeroka kampania w celu pozyskania lekarzy - powoli przynosi rezultaty. Zaangażowanie i odpowiedzialność pracujących w szpitalu lekarzy sprawiła, iż w wyniku wielu spotkań i negocjacji - część wypowiedzeń została wycofana. Doktorzy wszystkich oddziałów zadeklarowali pomoc. Do czasu pozyskania właściwej ilości lekarzy przejmą na siebie część obowiązków swoich koleżanek i kolegów z Oddziału Chorób Wewnętrznych. Prezydent Miasta Anna Hetman  obiecała mieszkania dla nowych lekarzy, z innych regionów kraju. Wicemarszałek województwa śląskiego Michał Gramatyka - zadeklarował wsparcie finansowe dla nowego Oddziału Pediatrycznego - informuje WSS nr 2.

Szpital nadal walczy o jastrzębską pediatrię. Pieniądze na przeniesienie Oddziału Pediatrycznego do głównej siedziby szpitala, ok. 10 mln zł, są na wyciągnięcie ręki. Teraz trzeba tylko przekonać lekarzy, tak aby zapewnić odpowiednią, ciągłą opiekę medyczną.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kolejny oddział pediatryczny będzie zamknięty Kolejny oddział pediatryczny będzie zamknięty

Karmić piersią czy nie? Karmić piersią czy nie?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Oko proroka03.04.2018 20:56

Zamknięcie wszystko ,

Koko03.04.2018 11:13

Mercedes dal rade.

Radio Teheran03.04.2018 10:36

Normalnie cud.