Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°16°
3 kwietnia 2018

Jastrzębianka wicemistrzynią Śląska w biegach

Jastrzębianka wicemistrzynią Śląska w biegach
fot. Klub Biegacza MOSiR

Srebrny medal wywalczyła Roksana Pastuszak w Mistrzostwach Śląska Dzieci w biegach przełajowych. Natomiast w Międzywojewódzkich Mistrzostwach U16 punkty do współzawodnictwa w systemie sportu młodzieżowego zdobyli Filip Rentfleisz i Dawid Wiśniewski.

Świetnie spisała się jastrzębska młoda zawodniczka Roksana Pastuszak, która po raz kolejny pokazała, iż należy do ścisłej czołówki młodych biegaczek na Śląsku. W zaciętej walce do samego końca walczyła o złoto, przegrywając dosłownie o włos z zawodniczką z Bytomia. Obydwie wpadły na metę z tym samym czasem 3:36. Świetne miejsce w tym samym biegu zajęła Popiołek Julia. Bardzo bliski wywalczenia medalu był Piotr Wala, który w swoim biegu uplasował się na najbardziej nielubianym przez sportowca miejscu, bo czwartym, tracąc do brązowego medalu 3 sekundy.

Gratulacje należą się również trójce młodych zawodniczek Kasi Wala, Nadii Stańczak i Blance Koralewskiej, dla których była to pierwsza przygoda z biegami przełajowymi.

W Międzywojewódzkich Mistrzostwach U16, które zaliczane są do Współzawodnictwa Systemu Sportu Młodzieżowego wystąpili Filip Rentfleisz i Dawid Wiśniewski. Obydwoje zrealizowali plan w 100% zdobywając po jednym punkcie na klubowe konto. Filip wywalczył świetne ósme miejsce, Dawid po chorobie ukończył zawody na 16 miejscu, ostatnim punktowanym. Dzięki swoim występom przyczynili się do zwycięstwa województwa śląskiego w rywalizacji Międzywojewództw.

W biegu open na 3000m wystąpili Krakowski Dawid i Fac Daniel w ramach przetarcia, zajmując odpowiednio piąte i ósme miejsce.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Sobota na piachu. Impreza na Witczaka Sobota na piachu. Impreza na Witczaka

Będą utrudnienia w ruchu z powodu biegu Będą utrudnienia w ruchu z powodu biegu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
Radio Teheran04.04.2018 8:49

"Świetne miejsce w tym samym biegu zajęła Popiołek Julia"

Ta to chyba z Wegier.