Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
4 kwietnia 2018

Możecie dostać nawet 17,5 tys. zł na wymianę kotła

Możecie dostać nawet 17,5 tys. zł na wymianę kotła
fot. pixabay

Dla mieszkańców Jastrzębia-Zdroju pojawiła się możliwość uzyskania całkiem sporego dofinansowania do kosztów związanych z wymianą ciepła lub montażem instalacji fotowoltaicznej. Na wymianę kotła na pellet można otrzymać nawet 17,5 tys. zł.  W jastrzębskim magistracie odbędzie się spotkanie w tej sprawie. 

Mieszkańcy domów jednorodzinnych na terenie Godowa, Jastrzębia-Zdroju, Krzyżanowic, Marklowic, Pszowa, Raciborza, Rybnika, Rydułtów, Wodzisławia i Żor mogą uzyskać dofinansowanie na instalację odnawialnych źródeł energii. Należy zdecydować się na jedną z technologii - fotowoltaikę, pompę ciepła lub kocioł na pellet. Na ten ostatni jest możliwe pozyskanie nawet 17,5 tys. zł. O dofinansowanie mogą się starać również osoby, które w konkretnym budynku prowadzą działalność gospodarczą lub rolniczą.

O tym, kto otrzyma dotację decyduje nie kolejność zgłoszeń, ale ilość punktów przyznawana przez zespół oceniający projekt. Jako, że środki finansowe przyznawane są w ramach Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego, to wnioski należy składać w Urzędzie Miasta Rybnik. Uruchomiono tam specjalny punkt konsultacyjny, w którym udzielane są wszelkie informacje. Punkt znajduje się w pokoju nr 003 UM Rybnik (ul. Chrobrego 2), czynny w dniach 30 marca-30 kwietnia w godz.: poniedziałek-środa, 11.30-15.30, czwartek, 14.00-18.00, piątek, 9.00-13.00. Natomiast w czwartek, 5.04, odbędzie się spotkanie informacyjne w rybnickim magistracie, godz. 16.00 w sali nr 264.

 - W dniach 4 kwietnia 2018 r. o godz. 16 00 oraz 12 kwietnia 2018 r. o godz. 16 00 w Sali Rady Miasta w Urzędzie Miasta Jastrzębie-Zdrój odbędą się spotkania informacyjne dotyczące projektów „Łączymy z energią” oraz „Gminy z dobrą energią”, na które zapraszamy wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w wymienionych projektach. Projekt pn. Łączymy z energią” zakłada dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznej o mocy do 3 kWp,  pomp ciepła o mocy do 3 kW i zasobnika oraz kotłów c.o. na biomasę- informuje jastrzębski magistrat.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Drony pomogą walczyć ze smogiem w Jastrzębiu? Drony pomogą walczyć ze smogiem w Jastrzębiu?

Najgorsze powietrze przy Pszczyńskiej i Komuny Paryskiej Najgorsze powietrze przy Pszczyńskiej i Komuny Paryskiej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (19)
Gość09.04.2018 17:44

Do pana - Irek- powiem tak, mieszkacie w bloku, parking was nie interesuje musi być, okna wymieniane, połowę ceny w ramach czynszu rekopesowała spółdzielnia, nie budował pan i nic pana nie interesuje a wszystko się należy Haha dobre. Gabaryty raz w tygodniu, kto pana rozlicza z segregacji bio otpadów, plastiku, szkła itp. Radzę kupić działkę budować i zrozumieć że całe życie remontujemy i utrzymujemy wszystko sami a nie spółdzielnia. Wykupił pan mieszkanie za śmieszne pieniądze na własność lata temu i grubooo !!!! Pozdrawiam.

Irek05.04.2018 16:49

do Hanys. Głupiś ty,jak ten but co palisz go w piecu.

Irek05.04.2018 16:46

Nie zgadzam się,aby ludziom dopłacać z naszych podatków. Maja domy, to niech zadbają o wymiane pieca. Jak kogoś nie stać, to neich sprzeda dom lub rodzina złoży sie na piec. Bo do majątków później to każdy pierwszy.

jastrzebski05.04.2018 13:41

Ceny pelletu będą spadać... Tak jak ceny ekogroszku rozumiem? Jak na razie to od 4 lat pellet podrożał o 200 złotych... w Polsce jest taka tendencja że wszystko co ekologiczne to drożeje...

do gość205.04.2018 7:17

Dzięki poszukam :)

Gość 205.04.2018 6:56

Kupuję pellet Olimp zamawiam na necie. Jest bardzo kaloryczny i bardzo dobrze się spala. Testowałem już różne marki i ten najbardziej polecam. Piec idealnie spala i pracuje.

Gość05.04.2018 5:39

Bzdura nie otrzymalismy dofinansowania. Ograniczona liczba podan.

Pokaż wszystkie opinie (19)