Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
5 kwietnia 2018

Pijany kierowca zatrzymany. Grożą mu 2 lata więzienia

Pijany kierowca zatrzymany. Grożą mu 2 lata więzienia
fot. Łukasz Wilczyński / jastrzebieonline.pl

Dzisiaj, na ulicy Pszczyńskiej nad ranem Policja zatrzymała pijanego kierowcę. Miał w organizmie 0,5 promila alkoholu. Teraz grozi mu do dwóch lat więzienia.

- 35-latek został zatrzymany w czwartek,  kilka minut po godzinie 5.00, podczas kontroli w Jastrzębiu-Zdroju na ulicy Pszczyńskiej. Prowadząc samochód osobowy marki Volkswagen Golf,  jastrzębianin miał w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Badanie alkomatem wykazało bowiem 0,34 mg/l w wydychanym powietrzu. Czyn ten stanowi przestępstwo z art. 178a Kodeksu Karnego i zagrożony jest karą do 2 lat pozbawienia wolności - informuje oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Policja przypomina, że nietrzeźwi kierujący stwarzają bardzo duże zagrożenie nie tylko dla siebie ale również dla swoich pasażerów i pozostałych uczestników. Każda nawet najmniejsza ilość alkoholu w naszym organizmie może zakłócić reakcję na otoczenie na drodze.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Nie chciał zapłacić - trafił do więzienia Nie chciał zapłacić - trafił do więzienia

Złodziej poturbował ekspedientkę w sklepie Złodziej poturbował ekspedientkę w sklepie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
Seboc06.04.2018 2:36

Radio Teheran dziczeje

Gość05.04.2018 14:59

Wacuś

We francji 0,8 holandi 0,5 niemcy 0,4 ale jak spowoduje wypadek to odpowiada jak pijany. I mało kto z nich ma nawet połowę stanu. A w Polsce jak by pozwolili to o zgrozo. Jest 0,2 a większość ma większą banie. To samo tyczy się prędkości na drogach. u nich jak jest 70 na znaku to mają 68. A u nas jak jest 50 to minimum trza mieć 80.
Zobacz sobie w czechach czy na słowacji 0,0 a nikt nie czepia się ze ktoś ma tam 0,2 ale więcej już nie odważa się mieć i siadać za kołko.

Leszek05.04.2018 13:21

Trochę za mało tych kontroli na naszch drogach.

grożą 2 lata05.04.2018 13:11

A ile dostanie? Ile dostanie człowiek znajdujący się w uczęszczanym miejscu z granatem w ręku i trzymającym zawleczkę? Takim samym zagrożeniem był ten 35-latek. Taki typ powinien do końca życia zapamiętać, że nie wolno jeździć po pijaku. Czy opublikujecie wyrok?

Wacuś05.04.2018 13:10

We Francji można mieć 0.8 w Holandii 0.5 tylko Polska jest zacofana. I niech mi nikt nie mówi że pół promila, to jest pijany człowiek.

Radio Teheran05.04.2018 12:47

Skonjczyl ze swietami i do roboty jechal.