Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
EkoOkna
6 kwietnia 2018

Jastrzębski szpital będzie opiekował się szkołą

Jastrzębski szpital będzie opiekował się szkołą
fot. pixabay

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju podejmie współpracę w zakresie kształcenie młodzieży licealnej. Mają powstać klasy medyczne.

26 marca wójt gminy Pawłowice Franciszek Dziendziel i dyrektorka Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju Grażyna Kuczera podpisali porozumienie o współpracy w zakresie kształcenia w klasie medycznej, która powstanie w Liceum Ogólnokształcącym w Pawłowicach.

Patronat nad nową klasą będzie sprawował nie tylko Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju, ale również Wyższa Szkoła Planowania Strategicznego z Dąbrowy Górniczej, która prowadzi licencjackie i magisterskie studia m. in. z zakresu pielęgniarstwa, ratownictwa medycznego czy zdrowia publicznego. Klasa patronacka o profilu medycznym umożliwi uczniom odbywanie zajęć praktycznych i laboratoryjnych u „patronów”, czyli w jastrzębskim szpitalu i szkole wyższej.

Klasa medyczna jest dobrą propozycją dla młodzieży, która chciałaby związać swoją przyszłość zawodową z szeroko rozumianą ochroną zdrowia. Uczniowie wezmą udział w zajęciach dodatkowych, na których będą się uczyć podstaw ratownictwa medycznego, pielęgniarstwa, fizjoterapii. Zajęcia poprowadzą lekarze, pielęgniarki, dietetycy, farmaceuci, kosmetolodzy. Na lekcjach uczniowie poznają tajniki łaciny medycznej, języka angielskiego w medycynie oraz fizyki medycznej.

Klasa medyczna to doskonała oferta dla osób, które swoją przyszłość łączą z szeroko rozumianą ochroną zdrowia: medycyną, farmacją, stomatologią, weterynarią, położnictwem. Uczniowie w ramach zajęć dodatkowych będą zdobywali podstawy z ratownictwa medycznego, pielęgniarstwa, fizjoterapii. Będą mieli szansę na spotkania z lekarzami, pielęgniarkami, dietetykami, farmaceutami i kosmetologami. Szkoła przewiduje również lekcje łaciny medycznej, języka angielskiego w medycynie tzw. Medical English, fizyki w medycynie. W klasie o profilu medycznym uczniowie będą realizowali biologię, chemię i matematykę oraz język angielski w zakresie rozszerzonym. Będą mogli również wybrać inne rozszerzenia.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kolejny oddział pediatryczny będzie zamknięty Kolejny oddział pediatryczny będzie zamknięty

Karmić piersią czy nie? Karmić piersią czy nie?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (12)
Szczepan i Grażyna09.04.2018 6:30

Dlaczego w Pawłowicach niech sobie szpital otworzą i wtedy klasy medyczne.

Kasia08.04.2018 10:59

Marketing, który nie przekłada się na jakość uczenia. Aby zostać lekarzem trzeba ukończyć ciężkie 6 letnie studia medyczne, a nie liceum.

Gość07.04.2018 16:23

W III LO będzie klasa medyczna.

smolka06.04.2018 18:24

A u nas nic studia medyczne.otworzyc pisałem to już miesiąc, dwa miesiące, rok i dwa lata temu dziś byśmy mieli lekarzy A nie proszę nie się o nich !

Gość06.04.2018 14:26

Wszystko co się dzieje w Jastrzębiu. To jest miejsca pracy, firmy wykonujące usługi,. prawnicy miejscy. A teraz jeszcze kształceni dla miasta. To wszystko się dzieje w gminach ościennych. Nasze miasto jest dla nich jak organizm dla pasożyta. Tylko się żywią - czy wy radni tego nie widzicie?

do gościa06.04.2018 13:01

Co do pomysłów - przejrzyj ofertę szkół w III LO proponują klasę medyczną i mają porozumienie ze szpitalem rehabilitacyjnym w Zdroju - czytaj ulotki i przejrzyj inne źródła informacji.

Gość06.04.2018 10:41

Wstyd Jjastrzębie.

Pokaż wszystkie opinie (12)