Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
6 kwietnia 2018

Jastrzębski szpital będzie opiekował się szkołą

Jastrzębski szpital będzie opiekował się szkołą
fot. pixabay

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju podejmie współpracę w zakresie kształcenie młodzieży licealnej. Mają powstać klasy medyczne.

26 marca wójt gminy Pawłowice Franciszek Dziendziel i dyrektorka Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju Grażyna Kuczera podpisali porozumienie o współpracy w zakresie kształcenia w klasie medycznej, która powstanie w Liceum Ogólnokształcącym w Pawłowicach.

Patronat nad nową klasą będzie sprawował nie tylko Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju, ale również Wyższa Szkoła Planowania Strategicznego z Dąbrowy Górniczej, która prowadzi licencjackie i magisterskie studia m. in. z zakresu pielęgniarstwa, ratownictwa medycznego czy zdrowia publicznego. Klasa patronacka o profilu medycznym umożliwi uczniom odbywanie zajęć praktycznych i laboratoryjnych u „patronów”, czyli w jastrzębskim szpitalu i szkole wyższej.

Klasa medyczna jest dobrą propozycją dla młodzieży, która chciałaby związać swoją przyszłość zawodową z szeroko rozumianą ochroną zdrowia. Uczniowie wezmą udział w zajęciach dodatkowych, na których będą się uczyć podstaw ratownictwa medycznego, pielęgniarstwa, fizjoterapii. Zajęcia poprowadzą lekarze, pielęgniarki, dietetycy, farmaceuci, kosmetolodzy. Na lekcjach uczniowie poznają tajniki łaciny medycznej, języka angielskiego w medycynie oraz fizyki medycznej.

Klasa medyczna to doskonała oferta dla osób, które swoją przyszłość łączą z szeroko rozumianą ochroną zdrowia: medycyną, farmacją, stomatologią, weterynarią, położnictwem. Uczniowie w ramach zajęć dodatkowych będą zdobywali podstawy z ratownictwa medycznego, pielęgniarstwa, fizjoterapii. Będą mieli szansę na spotkania z lekarzami, pielęgniarkami, dietetykami, farmaceutami i kosmetologami. Szkoła przewiduje również lekcje łaciny medycznej, języka angielskiego w medycynie tzw. Medical English, fizyki w medycynie. W klasie o profilu medycznym uczniowie będą realizowali biologię, chemię i matematykę oraz język angielski w zakresie rozszerzonym. Będą mogli również wybrać inne rozszerzenia.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Oddział Pediatryczny w WSS2 ruszy 1 stycznia Oddział Pediatryczny w WSS2 ruszy 1 stycznia

Chętnych na badania nie zabrakło Chętnych na badania nie zabrakło

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (12)
Szczepan i Grażyna09.04.2018 6:30

Dlaczego w Pawłowicach niech sobie szpital otworzą i wtedy klasy medyczne.

Kasia08.04.2018 10:59

Marketing, który nie przekłada się na jakość uczenia. Aby zostać lekarzem trzeba ukończyć ciężkie 6 letnie studia medyczne, a nie liceum.

Gość07.04.2018 16:23

W III LO będzie klasa medyczna.

smolka06.04.2018 18:24

A u nas nic studia medyczne.otworzyc pisałem to już miesiąc, dwa miesiące, rok i dwa lata temu dziś byśmy mieli lekarzy A nie proszę nie się o nich !

Gość06.04.2018 14:26

Wszystko co się dzieje w Jastrzębiu. To jest miejsca pracy, firmy wykonujące usługi,. prawnicy miejscy. A teraz jeszcze kształceni dla miasta. To wszystko się dzieje w gminach ościennych. Nasze miasto jest dla nich jak organizm dla pasożyta. Tylko się żywią - czy wy radni tego nie widzicie?

do gościa06.04.2018 13:01

Co do pomysłów - przejrzyj ofertę szkół w III LO proponują klasę medyczną i mają porozumienie ze szpitalem rehabilitacyjnym w Zdroju - czytaj ulotki i przejrzyj inne źródła informacji.

Gość06.04.2018 10:41

Wstyd Jjastrzębie.

Pokaż wszystkie opinie (12)