Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
6 kwietnia 2018

Don Vasyl kolejną gwiazdą podczas Dni Jastrzębia-Zdroju

Don Vasyl kolejną gwiazdą podczas Dni Jastrzębia-Zdroju
fot. facebook.com / Don Vasyl

Znamy nazwisko kolejnej gwiazdy, która wystąpi na Stadionie Miejskim, 9-10 czerwca,  z okazji Dni Miasta Jastrzębie-Zdrój - jest nią Don Vasyl. 

Pochodzi z królewskiej rodziny Cyganów wielkomiejskich z dynastii Baro Szero (Wielka Głowa). Urodził się w Łodzi, gdyż miasto to znalazło się akurat na drodze cygańskiego taboru. Przez jakiś czas mieszkał w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie wychowywał się u boku słynnej cygańskiej poetki Papuszy. Potem przeprowadził się do Włocławka, a obecnie mieszka na stałe w Ciechocinku na Kujawach.

Na scenie występuje od 12 roku życia. Od 1984 śpiewa z własnymi zespołami. W 1987 założył zespół artystyczny Don Wasyl i Roma, który zmienił później nazwę na Don Vasyl i Cygańskie Gwiazdy. Jest organizatorem i pomysłodawcą Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Kultury Romów odbywającego się nieprzerwanie od 1997.

Najbardziej znane utwory Don Vasyla to: „Ore, ore”, „Jedno jest niebo dla wszystkich”, „Gdym miał gitarę”, „Gdzie jest moja młodość”, „Zagraj mi piękny Cyganie”.

Polub i udostępnij
Czytaj też

GKS wysoko przegrywa z Rakowem Częstochowa 1:5 GKS wysoko przegrywa z Rakowem Częstochowa 1:5

Dlaczego bilety na Dni Jastrzębia kosztowały 1 zł? Dlaczego bilety na Dni Jastrzębia kosztowały 1 zł?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (37)
gwiazda09.06.2018 12:34

Kiedy bd występ Don Vasyl 9 czy 10 czerwca i gdzie?

Radio Teheran09.04.2018 8:26

@szczepionkowy faszyzm

A czemu nie? Muzyka jest ponadnarodowa. Oto przyklad. Dziewczyna jest z Izraela, ale st corka iranskich Zydow, santurzysta jest Turkiem, gitarzysta Francuzem. Graja na ulicy Istiklal w Stambule.
https://www.youtube.com/watch?v=aKJvbTEnp0I 

Albo to. Dziewczyna z Tunezji wykonuje piosenke Ramstein.
https://www.youtube.com/watch?v=lC3LRKlWFSA 

Widzialem obie artystki na zywo, naprawde niesamowite sa.

szczepionkowy faszyzm08.04.2018 14:17

O_O
może jeszcze kapela z Izraela i Ukrainy?

kot08.04.2018 10:51

Fajnie macie. Don jest wielki................................ A tancerki......................anioły. Tancerze............modele

Icha08.04.2018 8:51

Lepiej już by było jak by przyjechał psychiczny maciar z jego durna komisja , to chociaż pisokatole by miały dobra zabawę.

Rylok 07.04.2018 21:50

Tyle pisaniny a wystarczy tylko tam nie iść jestem za bojkotem !

do GW 07.04.2018 19:30

To my jesteśmy 100 lat za ''Rusami'' co do organizowania jakichkolwiek koncertów i zapraszania prawdziwych gwiazd na światowym poziomie przy który bawią się jednorazowo tysiące ludzi.

Pokaż wszystkie opinie (37)