Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°13°
9 kwietnia 2018

Jastrzębianie jadą na 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej

Jastrzębianie jadą na 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej Wrak Tu-154 pod Smoleńskiem,
fot. Wikipedia.org

Prawo i Sprawiedliwość w Jastrzębiu-Zdroju organizuje wyjazd na obchody 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Główne uroczystości odbędą się na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego, podczas których zostanie uroczyście odsłonięty pomnik poświęcony ofiarom katastrofy.

Wyjazd grupy jastrzębskiej na 8. rocznicę katastrofy samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem zaplanowany jest we wtorek, 10 kwietnia, pomiędzy godz. 5-6. Uczestnicy wezmą udział w uroczystościach, jakie zostały zaplanowane w tym dniu.

Na godz. 15:30 przewidziano odsłonięcie Pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej z 2010 roku na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego. Natomiast o godz. 16:00 ma nastąpić odsłonięcie kamienia, w miejscu, w którym powstanie pomnik upamiętniający śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego (również na placu J.Piłsudskiego).  Następnie głos zabiorą prezes Prawa i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński oraz prezydent RP Andrzej Duda. Po mszy świętej w intencji Ojczyzny, która odbędzie się w bazylice archikatedralnej pw. Jana Chrzciciela, uroczystości przeniosą się przed Pałac Prezydencki w Warszawie. Głos ponownie zabierze prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Płonęło wysypisko. 71 strażaków w akcji Płonęło wysypisko. 71 strażaków w akcji

Pożar wysypiska. 60 strażaków w akcji Pożar wysypiska. 60 strażaków w akcji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (56)
Gość10.04.2018 19:11

Do moderatora JastrzębieOnline
Dziękuję za to że te moje posty z linkami są puszczane . Wiem że pewno każdy musi być sprawdzony i zweryfikowany . To zajmuje czas . Dziś już nic nie piszę . Tego posta proszę nie publikować , a zresztą jak wolicie

Gość10.04.2018 18:59

Mówisz że ILS-u nie da się ustawić na chwilę . Niestety ale się mylisz . Trzy dni wcześniej był tam Putin i Tusk. Myślisz że pozwolono by Putinowi lądować na takim sprzęcie jaki tam był 10.04 ? Zastanów się. Prawdą jest że na prośbę strony Polskiej , Rosja taki sprzęt udostępniała wcześniej
Dowód filmik z 7.04.10 zobacz od 2.13 , przy okazji to dlaczego w dniu katastrofy nie było przygotowanych samochodów na odbiór gości?
https://youtu.be/-YU5Xo_pW2o 
I link do artykułu który opisuje te przenośne ILS-y
http://acontrario.neon24.pl/post/3578,ujawniamy-zdjecia-z-7-kwietnia 
Widzę że zaczynacie mi wyjeżdżać z klubami Macierewicza , za chwilę będzie że sekta Smoleńska więc odpuszczam .

Do "znawców"10.04.2018 17:56

Lepiej, żeby znawcy, którzy widzieli kilka razy lecący samolot nie wypowiadali się w temacie katastrofy.
Gdyby nie dramat, było by z czego się śmiać. Czy Mafia Macierewicza już ma tak duży zasięg?

Dziś10.04.2018 17:50

Zachowanie "prezydenta" Dudy na dzisiejszych uroczystościach wiele powiedziało. Tak myślą ludzie z PiS. Minki święte gdy trzeba a prywatnie, wszyscy mają cała imprezę w ...
To my jesteśmy lepsi. Naprawdę mamy w sercach smutek po śmierci ludzi, którzy mogli nadal działać z zyskiem dla społeczeństwa.

do Gość Dziś o 16:5610.04.2018 17:46

ILS to urządzenie, którego nie da się ustawić na chwilę. To wymaga kilku miesięcy pracy. W dodatku ILS, ma kilka klas. Czym lepsza klasa, tym jest bardziej precyzyjny. Równie dobrze można by zwrócić się do miasta Rybnika aby uruchomił ILS na planowany przylot Jarosława Kaczyńskiego.
Czy ty nie należysz do klubu Macierewicza? Charakteryzuje się niewiedzą i wymyślaniem nierealnych wydarzeń.
Wystarczyło by, aby kancelaria prezydenta Lecha Kaczyńskiego, która organizowała ten lot, zaplanowała lądowanie na lepiej wyposażonym lotnisku. To nie Rosjanie narzucili lotnisko.

Gość10.04.2018 16:56

Nie było systemu ILS na lotnisku . Dlaczego ? Czy Polska strona wystąpiła do Rosjan o takowy jak to robili wcześniej przy lądowaniu np. Kwaśniewskiego . Jeśli nie to czyja to wina ? Pilotów? No chyba nie . Czy dostali takie info że nie ma ? Czy wiedzieli , bo powinni wiedzieć i ktoś to zawalił . Pełno pytań .
Ja nie przesądzam na dziś , co było przyczyną , nadal jest dużo pytań .
Tak więc ty sobie żyj w swoim przekonaniu o swojej racji , ja poczekam bo jak mówiłem nie wierzę ruskim i tej całej komisji Laska
Przyznaję racje ta dyskusja między nami jest zbędna ;)

Radio Teheran10.04.2018 15:17

"Czy zadziałał system automatycznego odejścia"

Przeciez ta sprawa jest wyjasniona. Chcieli odejsc automatycznie, automat byl wylaczony. Wiec za slowami "odchodzimy" nie nastepowala zadna akcja.
To jest zbedna dyskusja. Byl komunikat o braku warunkow do ladowania. Taki komunikat oznacza, ze brak jest warunkow do ladowania, kropka. Potem jeszcze ignorowano wielokrotny komunikat "terrain ahead, pull up, pull up". Postanowiono przeprowadzic eksperyment, z prawie setka ludzi na pokladzie. Eksperyment sie nie powiodl.
Skandaliczny w ogole byl pomysl ladowania duzym samolotem na kartoflisku. Lotnisko w Smolensku bylo nieczynne i ten lot nie powinien sie w ogole odbyc.

Pokaż wszystkie opinie (56)