Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
9 kwietnia 2018

Zrozumieć autyzm, czyli "Dopasowani na niebiesko"

Zrozumieć autyzm, czyli "Dopasowani na niebiesko" Zobacz więcej zdjęć
fot. Przedszkole Specjalne

Trudno jest zrozumieć człowieka autystycznego, jego zachowania i reakcje, nie mając wiedzy na temat tego schorzenia. Dlatego Przedszkole Specjalne w Jastrzębiu-Zdroju zorganizowało cykl spotkań dla dzieci i młodzieży, przybliżających tą tematykę.

Wydarzenie pod nazwą "dopasowani na niebiesko" było skierowane do przedszkolaków i uczniów klas pierwszych placówek publicznych sąsiadujących z Przedszkolem Specjalnym. Dzieci uczestniczące w wydarzeniu ozdabiały niebieskie puzzle - symbol akcji, pobudzały zmysły na specjalnie przygotowanej ścieżce sensorycznej, tworzyły flagi z motywem miesiąca autyzmu. O swoich wrażeniach i przemyśleniach mogły porozmawiać podczas prelekcji na temat autyzmu.

- W tym roku odwiedziła nas ponad setka dzieci, co nas bardzo cieszy. Naszą główną ideą jest to, by wykorzystując specjalistyczną wiedzę budować u nich prawidłowe postawy wobec osób z autyzmem. Jestem pewna, że dzięki takim działaniom zaproszone dzieci będą wyrastać na wrażliwych dorosłych - mówi dyrektor Przedszkola Specjalnego Joanna Łodzińska-Czoch.

Nauczyciele i specjaliści z Przedszkola Specjalnego przygotowali ponadto zajęcia dotyczące autyzmu, które do końca kwietnia prowadzone będą w przedszkolach publicznych naszego miasta. W najbliższy wtorek przeprowadzą również happening uliczny na temat autyzmu.


 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Otuleni Błękitem" - to był koncert!  "Otuleni Błękitem" - to był koncert!

Bezpłatny autobus z przesłaniem kursował po Jastrzębiu Bezpłatny autobus z przesłaniem kursował po Jastrzębiu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!