Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
10 kwietnia 2018

W kasie miejskiej został ponad 1 mln zł

W kasie miejskiej został ponad 1 mln zł
fot. pixabay

Zima nie była w Jastrzębiu ostra, dlatego z pieniędzy, jakie przygotowano na utrzymanie zimowe (3 700 tys. zł) zostało nieco ponad 1 mln zł. Środki te zostaną przeznaczone na wiosenne prace porządkowe, które miesięcznie wyniosą miasto ok. 990 tys. zł.

Niektórzy mieszkańcy zauważyli wiosenne porządki w mieście polegające na czyszczeniu ulic, chodników, ścieżek rowerowych, deptaków, parkingów, schodów, przystanków komunikacji publicznej i wpustów kanalizacji deszczowej. Odbywa się to m.in. poprzez usuwanie zanieczyszczeń, zamiatanie, usuwanie pojawiających się roślin czy oczyszczanie wpustów ulicznych.

 Jest to też czas, kiedy koszona jest trawa, grabione są liście, pielęgnowane żywopłoty, drzewa i krzewy. Ponadto firmy zajmują się myciem, drobnymi naprawami i malowaniem ławek, a także utrzymaniem koszy ulicznych i słupów ogłoszeniowych. Na jeden miesiąc utrzymania letniego w budżecie miasta zabezpieczono ponad 993 842,50 zł.

- W naszym mieście nie brakuje też pięknie skomponowanych miejsc zielonych. Nasadzeń kwiatów dokonuje się wiosną, latem i jesienią. Kolorowe rośliny zdobią zawsze m.in. Park Zdrojowy, ul. 1 Maja czy teren przed urzędem miasta. W ramach obsady zakwitną: prymule kolorowe, begonie, werbeny, plektrantusy oraz bratki - informuje rzecznik prasowy Urzędu Miasta Katarzyna Wołczańska.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Dzisiaj możecie za darmo otrzymać żarówkę lub sadzonkę Dzisiaj możecie za darmo otrzymać żarówkę lub sadzonkę

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
Zbigniew12.04.2018 18:16

Co z trawnikiem na skrzyżowaniu al PIŁSUDSKIEGO i ul Katowickiej za przystankiem PKM

Orlik11.04.2018 1:53

Może w końcu znajdzie się kasa na Orlika dla Szerokiej.

Gość10.04.2018 18:48

I na Sławomira a nawet na piękne kwiaty i zieleń w mieście . To tak na marginesie dla ponuraków i nudziarzy

Seboc 10.04.2018 17:43

Będą premie w UM

Oko proroka10.04.2018 14:54

Przed samymi wyborami znajdzie się z 30 baniek to minimum hej

Gość10.04.2018 12:55

Urzędasy pamiętajcie że w grudniu tego roku jeszcze zima się zacznie.

Leszek10.04.2018 12:14

Miasto zaoszczędził na ludzkim nieszczęściu.

Pokaż wszystkie opinie (11)