Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 24°21°
11 kwietnia 2018

We wtorek odbył się happening przed Urzędem Miasta

We wtorek odbył się happening przed Urzędem Miasta
fot. kb /jastrzebieonline

We wtorek przed południem przed siedzibą jastrzębskiego magistratu odbył się happening. Młodzi ludzie, ubrani na niebiesko, licznie wzięli udział w imprezie.

Niektórzy nagle krzyczą, inni podejrzliwie spoglądają na przechodniów, jeszcze inni bez powodów wpadają w szał. Mowa o osobach autystycznych. Chodzi o to, aby społeczeństwo reagowało na nich przychylnie i ich zachowania nie uważało za brak kultury czy jakiegoś zagrożenia dla siebie.

Przedszkole Specjalne w Jastrzębiu-Zdroju przeprowadza cykl spotkań, imprez na temat autyzmu, które są skierowane do najmłodszych mieszkańców Jastrzębia. Chodzi o to, aby później, już jako dorośli ludzie spokojnie i ze zrozumieniem reagowali na osoby autystyczne. Jednym z takich  działań był  wtorkowy happening przed siedzibą jastrzębskiego magistratu. Sprawcą całego zamieszania było właśnie Przedszkole Specjalne, które ma swoją siedzibę w Zdroju i zajmuje się diagnozowaniem i prowadzeniem dzieci z szerokim spektrum autyzmu. Często to właśnie w ta placówka jest dla rodziców dzieci z tym problemem główną podporą w niełatwym zadaniu wychowania i opieki nad nimi.

Sam happening był radosną zabawą, powiązaną z tańcami, radością i otwartością na drugiego człowieka, co można zobaczyć w materiale filmowym.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Piłkarze GieKSy w roli pomocników świętego (video) Piłkarze GieKSy w roli pomocników świętego (video)

Prezent dla... świętego Mikołaja Prezent dla... świętego Mikołaja

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!