Życzenia Wielkanocne

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 14°
12 kwietnia 2018

Jastrzębianie ofiarowali prawie 20 tys. zł na rzecz hospicjum

Jastrzębianie ofiarowali prawie 20 tys. zł na rzecz hospicjum
fot. kb /jastrzebieonline

Jak co roku w drugą niedzielę po Wielkanocy, przed jastrzębskimi parafiami odbyła się zbiórka na rzecz Hospicjum Domowego im. ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC przy parafii św. Katarzyny i Opatrzności Bożej.

Jastrzębianie wrzucili do puszek dokładnie 19 853,18 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu oraz medykamentów na potrzeby podopiecznych hospicjum.

- Zbiórka funduszy na rzecz jastrzębskiego hospicjum, która odbywa się w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, prowadzona jest w ramach akcji „Pola Nadziei”.  Jest ona skierowana głównie do nauczycieli i uczniów, którzy są wolontariuszami i włączają się w różne akcje. Chodzi przede wszystkim o uwrażliwienie młodzieży na potrzeby drugiego człowieka, a także zebranie środków finansowych na statutową działalność hospicjum - mówi koordynatorka akcji Pola Nadziei Elżbieta Siwiec.

Warto podkreślić, że w dniu, kiedy zbierano fundusze dla hospicjum, w kościołach na terenie całego miasta odbywała się zbiórka dla dzieci z Aleppo i na Caritas Polska.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kiedy nie ma już nadziei. Jest hospicjum Kiedy nie ma już nadziei. Jest hospicjum

Zbierają niepotrzebne choinki świąteczne Zbierają niepotrzebne choinki świąteczne

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Edward 13.04.2018 10:48

Piękna sprawa :)

adi12.04.2018 10:54

Do Gość 8:07
Krzywdzisz ludzi tam pracujących wydając takie opinie, wredny los zetknął mnie z ciężką chorobą, zwróciłem się do nich o pomoc i otrzymałem opiekę lekarską, pielęgniarską oraz woluntariat, zawsze im to będę pamiętał i będe im wdzięczny.

...teraz Ja! ;)12.04.2018 8:25

...przecież w tych parafiach są same pedofile !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gość12.04.2018 8:07

Co to za hospicjum. Jak zwykle tylko w Jastrzębiu nie ma stacjonarnego. Jest magazyn i tyle.