Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-4°
12 kwietnia 2018

Jastrzębianie ofiarowali prawie 20 tys. zł na rzecz hospicjum

Jastrzębianie ofiarowali prawie 20 tys. zł na rzecz hospicjum
fot. kb /jastrzebieonline

Jak co roku w drugą niedzielę po Wielkanocy, przed jastrzębskimi parafiami odbyła się zbiórka na rzecz Hospicjum Domowego im. ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC przy parafii św. Katarzyny i Opatrzności Bożej.

Jastrzębianie wrzucili do puszek dokładnie 19 853,18 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu oraz medykamentów na potrzeby podopiecznych hospicjum.

- Zbiórka funduszy na rzecz jastrzębskiego hospicjum, która odbywa się w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, prowadzona jest w ramach akcji „Pola Nadziei”.  Jest ona skierowana głównie do nauczycieli i uczniów, którzy są wolontariuszami i włączają się w różne akcje. Chodzi przede wszystkim o uwrażliwienie młodzieży na potrzeby drugiego człowieka, a także zebranie środków finansowych na statutową działalność hospicjum - mówi koordynatorka akcji Pola Nadziei Elżbieta Siwiec.

Warto podkreślić, że w dniu, kiedy zbierano fundusze dla hospicjum, w kościołach na terenie całego miasta odbywała się zbiórka dla dzieci z Aleppo i na Caritas Polska.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zbierają niepotrzebne choinki świąteczne Zbierają niepotrzebne choinki świąteczne

Uczniowie z SP nr 14 pomagają potrzebującym Uczniowie z SP nr 14 pomagają potrzebującym

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Edward 13.04.2018 10:48

Piękna sprawa :)

adi12.04.2018 10:54

Do Gość 8:07
Krzywdzisz ludzi tam pracujących wydając takie opinie, wredny los zetknął mnie z ciężką chorobą, zwróciłem się do nich o pomoc i otrzymałem opiekę lekarską, pielęgniarską oraz woluntariat, zawsze im to będę pamiętał i będe im wdzięczny.

...teraz Ja! ;)12.04.2018 8:25

...przecież w tych parafiach są same pedofile !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gość12.04.2018 8:07

Co to za hospicjum. Jak zwykle tylko w Jastrzębiu nie ma stacjonarnego. Jest magazyn i tyle.