Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
13 kwietnia 2018

"Dodatkowe pieniądze dla PKM to niegospodarność"

"Dodatkowe pieniądze dla PKM to niegospodarność"
fot. MZK Jastrzębie

Na początku kwietnia Międzygminny Związek Komunikacyjny zdecydował o tym, że Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej otrzyma dodatkowo 2,5 mln zł. Wiceburmistrz Rydułtów Marcin Połomski uważa to za niegospodarność.

- Nie ma sensu przekazywać dodatkowych pieniędzy w coś, co nie ma racji bytu. Nie widziałem żadnego planu restrukturyzacyjnego PKM. Firma ciągle przynosi straty. Wzrost dotacji do wozokilometra o 46 groszy, co daje w sumie 5,21 zł, mija się z celem. To niegospodarność - powiedział dla Radia 90 wiceburmistrz Rydułtów Marcin Połomski.

Gmina Rydułtowy, która wraz z Pszowem głosowała przeciwko dodatkowym pieniądzom dla PKM, nie wyklucza wystąpienia z MZK. Marcin Połomski przyznaje, że rozważane są różne scenariusze.

Pieniądze, które zasilą budżet PKM umożliwią rozpoczęcie zmian właścicielskich. Od stycznia 2019 roku MZK nie będzie już właścicielem PKM. Co do przyszłości przedsiębiorstwa istnieje kilka wariantów. W grę wchodzi likwidacja, przejęcie przez jedną z gmin, sprzedaż oraz przekształcenie tego podmiotu w spółkę pracowniczą, co jest najmniej prawdopodobnym scenariuszem.

- Przeprowadzimy ten proces w sposób cywilizowany i odpowiedzialny ze względu na dobro mieszkańców wszystkich dziesięciu gmin. Mam nadzieję, że PKM poza strukturami MZK znajdzie właściwą ścieżkę rozwoju. Wsparcie finansowe ma to umożliwić. Jego brak oznaczałoby nie tylko koniec PKM, ale także koniec MZK i chaos komunikacyjny - mówił po przyznaniu dodatkowych pieniędzy dla PKM, Janusz Buda, przewodniczący Zarządu MZK i zastępca prezydenta Miasta Jastrzębie-Zdrój.

Polub i udostępnij
Czytaj też

MZK zwróci pieniądze za taksówkę i bilety okresowe MZK zwróci pieniądze za taksówkę i bilety okresowe

Od poniedziałku kierowcy będą pracować? Od poniedziałku kierowcy będą pracować?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (19)
Kierowca PKM16.04.2018 5:49

Jakie wy tu głupoty piszecie aż szkoda gadac... Jeden na drugiego... i sami s..... e w swoje gniazda... Jak i PKM I WARBUS... a nikt nie jest święty... Przecież u nas na PKM tez dyspozytor pościł kierowcę na trasę.... I tez była pozna reakcja kierowniczki...Co niby o tym powiadomil Jacek. K Czy tak nie było?? .. Tylko dzieki ludziom i kierowcy z Warbusa sie nic nie stało.....

Gość15.04.2018 13:12

Do Kierowca PKM: jeśli uważasz że bycie kierowcą w PKM jest dla Ciebie problemem to się przenieś do firmy zwanej Warbus i nie s--j we własne gniazdo, co do picia, to należy przypomnieć że jeden z kierowców z firmy zwanej Warbus został zwolniony za %, co gorsza niejaki dyspozytor Amol o tym zdarzeniu wiedział i pozwolił kierowcy jechać, nie wspomnę o przypadkach zasłabnięć kierowców firmy zwanej Warbus, jeden przypadek niestety ze skutkiem śmiertelnym, co gorsza nie ubezpieczony.

KIEROWCA PKM14.04.2018 8:57

Do Pan Julian Pierdulion .... tu jest problem taki ze jestem kierowcą PKM a nie WARBUSA
Kolego my też jezdzimy autobusami brudnymi i nie sprawnymi ....ktore naprawią mechanicy.. sam dobrze wiesz jacy ......... mechanicy
Sam się dziwie ze ludzie sie nie boją z nami jeżdzić po ostatniej reklamie co nam zrobił kolega na całą Polske A w Warbusie kierowcy nie jeżdżą po PIJANEMU tak jak u nas,,,,

jastrzebianin13.04.2018 21:56

Ok . Zlikwidować MZK i PKM. Chodżby na 3 dzień miasto zorganizowało komunikacje to i tak te same teherany , kartofle i ryśki będą ujadać ,że przez 2 dni musieli chodzić pieszo do pośredniaka bo władze miasta mają to w d...e.Taka już ludzka natura.Kartoflu Ryśka Teherana.Masz kategorię prawka to podejmij pracę w PKM. Zrzeknij się podwyżek w imie ratowania firmy a po 1 wypłacie nie będziesz szczekał i gryzł tylko skamlał.

Gość13.04.2018 19:09

Panie Połomski, jeszcze nie tak dawno był Pan członkiem zarządu MZK, dlaczego Pan zrezygnował?, czyżby Pan zauważył niegospodarność w MZK.

PanJulianPierdulian13.04.2018 16:53

Do Kierowca PKM - zapewne jesteś kierowca z firmy zwanej Warbus która posiada pakiet ABC - Absolutny Brak Czegokolwiek, prowadzisz brudny, niesprawny autobus, każdy pasażer wsiadajacy do brudnego autobusu marki Scania, powinien się głęboko zastanowić, czy nie dozna uszczerbku na zdrowiu, a co gorsza nie straci życia jadąc niesprawności autobusem firmy zwanej Warbus. Panie Połomski karma wraca i to podwójnie. Pan i Rydułtowy są 1/10 właścicielem PKM-u, i w 1/10 przyczynił się Pan i Rydułtowy do tego w jakiej sytuacji jest PKM, i niech Pan nie mówi o niegospodarnosci, chyba że ma Pan na myśli zbiurokratyzowane MZK.

Radio Teheran13.04.2018 13:42

@Gość
"Pomyśl o tym, że zapewnienie komunikacji w mieście"

Tylko komunikacja istnieje w formie szczatkowej, nie spelnia swojego zadania. W zwiazku z tym nie realizuje zadanego celu spolecznego.
Komunikacja pobliczna != (PKM+MZK).
Dziadostwo (najgorsze w calej Galaktyce) trzeba rozgonic i zorganizowac przedsiewziecie od poczatku.
Mamy 2018 rok a autobusy jezdza po trasach jak w latach 70. XX w., tylko wielokrotnie rzadziej.

Pokaż wszystkie opinie (19)