Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
EkoOkna
13 kwietnia 2018

Wezwał Policję do 84-letniej matki. Zapłacił mandat

Wezwał Policję do 84-letniej matki. Zapłacił mandat
fot. KMP Jastrzębie

Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju otrzymała głoszenie od mężczyzny, proszącego o pomoc dla swoje matki, która miała zasłabnąć i znajdować się pod wpływem alkoholu.

- Do mieszkania znajdującego się na ulicy Beskidzkiej udał się, ok. godz. 2O:00,  policyjny patrol oraz ratownictwo medyczne. Okazało się, że 84-letniej kobiecie nic nie dolega, jest trzeźwa. Miała tylko zażyć tabletki przepisane przez lekarza. Jako, że interwencja policji była bezpodstawna, zgłaszający został ukarany mandatem karnym - mówi mł. asp. Bogusława Dudek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Warto wiedzieć, że bezpodstawne wezwanie policji lub innych służb jest wykroczeniem, które opisuje art. 66 Kodeksu wykroczeń. Osoba dopuszczająca się tego czynu może zostać aresztowana, pozbawiona wolności lub otrzymać grzywnę w wysokości do 1500 zł. 

- Pamiętajmy o tym, że wtedy, kiedy policjanci są wzywani do bezpodstawnych interwencji, może ich zabraknąć w miejscu, gdzie są naprawdę potrzebni i zagrożone jest zdrowie i życie ludzkie - podkreśla mł. asp. Bogusława Dudek.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Jest ślisko! Uwaga! Jest ślisko!

Pijana nastolatka leżała na ławce Pijana nastolatka leżała na ławce

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
Albert15.04.2018 18:15

To wina rudego że policja spać po krzakach nie moze.

koko14.04.2018 22:03

To Żorska policja jest ok. Zawsze się z nimi idzie dogadać.

Żorzanin.14.04.2018 20:28

Jastrzębska policja jest OK.Zatrzymali mnie i nie miałem przy sobie dokumentów .Dostałem pouczenie i to wszystko.

Seboc14.04.2018 14:11

Trochę ruchu naszym mundurowym się przyda a nie tylko za kierownicą siedzieć. Taki "klient" dba tylko o ich zdrowie.

Smolka13.04.2018 17:25

Może ale w tym wypadku nie zabrakło.

Tak powinno być13.04.2018 11:51

Każde zgłoszenie może być poważne z zagrożeniem zdrowia i życia. Są jednak menele umysłowi, którzy nie mają wystarczającej ilości czynnego rozumu żeby to rozumieć. Mandat za uruchamia częściowo mózg, który wywołuje pretensje do całego świata a szczególnie policjantów, którzy ten mandat oferują.

zołza z zofiówki13.04.2018 10:50

Przykro mi z powodu kobiety,którą własny syn tak poniża

Pokaż wszystkie opinie (8)