Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-2°
16 kwietnia 2018

Jastrzębska Spółka Węglowa zostanie oceniona

Jastrzębska Spółka Węglowa zostanie oceniona
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Jastrzębska Spółka Węglowa, podobnie jak pozostałe spółki górnicze, zostanie oceniona pod względem restrukturyzacji i strategii firmy.Ministerstwo Energii powołało Komitet Sterujący do spraw górnictwa, który ma oceniać postęp procesu restrukturyzacji sektora i poszczególnych spółek węglowych 

Do zadań Komitetu Sterującego należy również: zapewnienie precyzyjnego i jednoznacznego sformułowania mierników i wskaźników realizacji celów określonych programem oraz częstotliwości ich pomiaru dla poszczególnych spółek węglowych; zapewnienie zgodności programu z dokumentami, do których program się odwołuje (np. strategie spółek), a także określenie odpowiedzialnych za weryfikację tej zgodności; wskazywanie zagrożeń i przedkładanie ministrowi energii propozycji działań kierunkowych oraz rekomendacji, mających na celu wspieranie procesu restrukturyzacji oraz jego korektę w zależności od uwarunkowań rynkowych i w sytuacji występowania zagrożeń.

W skład komitetu wchodzą: sekretarz stanu w ME Grzegorz Tobiszowski jako przewodniczący, dwóch przedstawicieli resortu energii, jeden przedstawiciel Agencji Rozwoju Przemysłu Oddział w Katowicach, dwóch przedstawicieli strony społecznej.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Adam Gawęda odwołany z funkcji wiceministra Adam Gawęda odwołany z funkcji wiceministra

Możliwe skoszarowania i postojowe w górnictwie? Możliwe skoszarowania i postojowe w górnictwie?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
Mieszkaniec20.04.2018 11:03

Lemingom z pisu pasuje :) siedzą cicho a solidarność siedzi w zarządzie i się śmieje z pół mózgów :)
Wychodzicie jak sie nic nie dzieje, a jak wygaszają i wam zabierają to narzekacie w domach :)
Ludzie którzy zaczynali 30 lat temu prace na kopali walczyli o swoje :) a teraz ? smiech na sali

Gość17.04.2018 8:37

Strategia jest prosta, zatrudnić rodzinę i znajomych, dać zrobić zaprzyjaźnionym firmom.

Wasabi17.04.2018 8:15

Strategia JSW to za wszelką cenę nie wypłacać dywidendy, wspierać Polską Fundację Narodową i gangstera w sutannie z Torunia oraz wprowadzić politykę prorodzinną - czytaj wszystkie intratne stołki w JSW i spółek zależnych przejmować mają członkowie rodzin oraz partyjni kolesie z PiS. A w Pisdu z nimi!

mieszkaniec16.04.2018 22:54

Nie wyszło im z premiami w rządzie to zaczynają doić JSW.

Tomek16.04.2018 21:28

Być może znów przyslą eksperta od górnictwa pana posła M.
Jest szansa że znów ktoś z jego rodziny dostanie super ofertę pracy.

Radio Teheran16.04.2018 20:50

@Audyt

Antoni A. robil ten slynny audyt, nie majac ku temu najmniejszych kwalifikacji. Audytu swiat nie widual, wiec pewnie caly ten cyrk jest nic nie wart.
Za to teraz Antoni A. nie wie, gduie dupe w JSW wsadzic. Forsa plynie szerokim strumieniem z kilku zrodel.

Dex16.04.2018 19:17

Niech sprawdza kolesiostwo między firmami w KWK Szczygłowice z tej kopalni firmy znajomych czepia kasę tego nikt nie skontrolował że emeryta firmy płacą średnia a resztę dostają w kopertach żeby się ZUS i inne podmioty się nie doczepily powinni zainteresować się tymi emerytami w firmach

GW16.04.2018 17:22

Ocena po kontroli będzie wyglądać tak:
W Grupie JSW nie stosuje się zasad polityki prorodzinnej i propartyjnej w stopniu określonym przez rząd.
Stopień pokrewieństwa wśród pracowników jest zbyt niski. Rodziny powinny pracować razem. Zaleca się zaostrzenie polityki rekrutacji z wykorzystaniem powiązań rodzinnych.
Na stopniach kierowniczych powinny być zatrudniane wyłącznie osoby z ramienia partii rządzącej. Należy pomijać kwestie kompetencji. Osoba mianowana na wyższe stanowisko ma być lojalna wobec partii. Jak ktoś ma z tym problem niech idzie do partyjnych sądów i prokuratorów - oni odpowiednio oleją temat.
Podwyżki wynagrodzeń zablokować. Dywidendy nie wypłacać. Wszelkie zyski lokować w zamkniętym funduszu inwestycyjnym zarządzanym przez zewnętrzne jednostki partyjne.

Deuter16.04.2018 16:49

Brakuje synów i córek Szydło Dudy i jeszcze z 4 do zarządu

Audyt16.04.2018 16:32

Sami siebie będą oceniać ile już było tych audytów , kontroli , audytów pokontrolnych , kontrolnych audytów.

Pokaż wszystkie opinie (11)