Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
17 kwietnia 2018

Przechodzą w miejscach niedozwolonych, ale i kierowcy nie są bez winy

Przechodzą w miejscach niedozwolonych, ale i kierowcy nie są bez winy
fot. KMP Jastrzębie

Jastrzębscy piesi przechodzą w miejscach niedozwolonych, narażając swoje życie i zdrowie. Jednak i kierowcy nie są bez winy - często omijają pieszego, który już znajduje się na pasach.

Podczas piątkowych działań "Bezpieczny pieszy", policjanci przyglądali się bacznie nie tylko zachowaniu pieszych, ale i zwracali uwagę na to, czy kierowcy nie łamią obowiązujących przepisów.

- Mundurowi interweniowali wobec niechronionych uczestników ruchu 17 razy, popełnianym przez nich wykroczeniem było przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Jeżeli chodzi natomiast o zachowanie zmotoryzowanych, to stróże prawa podjęli czynności wobec 8 kierowców. Najczęściej popełnianymi wykroczeniami było głównie przejeżdżanie przez pasy w nieprawidłowy sposób oraz wyprzedzanie bądź omijanie na przejściach dla pieszych - informuje mł. asp. Bogusława Dudek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Mundurowi przypominają, że bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych. Pieszy w starciu z samochodem nie ma żadnych szans, dlatego Policja apeluje o ostrożność i wyobraźnię.

Polub i udostępnij
Czytaj też
Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
Gość17.04.2018 22:25

arsen lipen. No wczoraj 2 się na jakiś czas wyeliminowało. Trafili jak damka do składaka w siebie.

arsen lipen17.04.2018 16:04

Kiedy policja zacznie karać rowerzystów, którzy jeżdżą jezdnią, podczas gdy obok mają ścieżkę rowerową???

Gość17.04.2018 11:50

I przypomnijmy rowerzystom że na 1-Maja od ronda do ul Witczaka nie ma KONTR PASA!!!

Prezes 17.04.2018 10:26

No to jakość nie napracowała się ta nasza policja 25 interwencji.

Gość17.04.2018 9:50

Jestem zarówno kierowcom i pieszym, wiem, że kierowcy nie są święci i często widzę ich popisy, ale wiem jedno , jako pieszy szybciej wyhamuję niż kierowca.

swieta krowa17.04.2018 9:26

skoro pieszy z samochodem nie ma szans , to niech piesi patrza, bo tez maja oczy i powinni widziec, ze nadjezdza auto, a nie głupie myslenie - ja mam pierwszenstwo......do kalectwa na pewno. Nigdy nie właze na jezdnie jak jada samochody tym bardziej na drodze dwujezdniowej i uwierzcie 1-2 minuty, dłuzej nie trzeba czekac na przejscie, zawsze znajdzie sie kierowca , któremu sie mniej spieszy. Juz widze to oburzenie ,ze pewnie mieszkam na wsi....mieszkam w centrum naszego miasta

Tomek17.04.2018 9:07

Masakra to jest na Wielkopolskiej od biblioteki do zakrętu przy bloku 105!!! Piesi, piesi, piesi

Pokaż wszystkie opinie (8)