Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
17 kwietnia 2018

Sprawdzą, kto jest czyją żoną lub mężem. Przyjdą do was

Sprawdzą, kto jest czyją żoną lub mężem. Przyjdą do was
fot. kb /jastrzebieonline

Lokatorzy jednej ze spółdzielni mieszkaniowych muszą liczyć się z tym, że pracownicy administracji zapukają do ich drzwi i będą wypytywać o stan cywilny.

Spółdzielnia Mieszkaniowa Nowa poinformowała swoich członków, że zgodnie ze znowelizowaną ustawą o spółdzielniach mieszkaniowych należy przeprowadzić weryfikację członków. Zgodnie z prawem małżonkowie, którzy razem posiadają spółdzielcze prawo do lokalu, są oboje członkami spółdzielni.

Problem jednak w tym, że trzeba rzetelnie ustalić, stan cywilny członków spółdzielni, tak, aby wiedzieć, kto jest czyją żoną lub mężem. W tym celu pracownicy administracji odwiedzą lokatorów i zapytają o ich stan cywilny. Pracownicy mają być wyposażeni w stosowne identyfikatory wydane przez SM Nowa. Spółdzielnia apeluje o wyrozumiałość i pomoc.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Lokatorka mogła sprowadzić zagrożenie na cały blok Lokatorka mogła sprowadzić zagrożenie na cały blok

Złośliwie potraktowała windę jak śmietnik Złośliwie potraktowała windę jak śmietnik

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (39)
mieszkaniec górnego18.04.2018 17:06

Proszę o podstawę prawną?

Ormowiec18.04.2018 16:49

Głównie chodzi oto aby wyłuskać jak najwięcej osób mieszkających a nie zameldowanych którzy nie płacą za wywóz śmieci za korzystanie z windy itd sam osobiście obserwuje mieszkańców mojego bloku i mam pewne wątpliwości co do nie których osób o czym na bieżąco melduję mojemu prowadzącemu .

Mikuś18.04.2018 7:11

GSM weźcie się a remonty elewacji i o innych nie wspominając bloków na ulicy Katowickiej, i myciu klatek za które nam potrącacie a nikt tego nie robi. Ważne se w portfelu się nasza kasa zgadza , najgorszy wymysł komuny _spoldzielnia . Popatrzcie na SM Nova remonty ogródki chodniki itp itd

Gość17.04.2018 21:32

Weychert z GSM też łaził po mieszkaniach. Znaczy jego pracownicy.

......17.04.2018 18:57

Nie bądżcie tacy wrażliwi , a jeśli już to zlikwidujcie swoje konta w serwisach społecznościowych gdzie można znależć wasze dane wrażliwe i te obojętne .Tak że głowa do góry i alleluja

do Ewka4517.04.2018 18:31

A jeżeli odczytają Ci podstawę prawną to co zrobisz ? Bo jestem pewny , że odczytają bo niedługo będe pukał do drzwi

do Ewka45 Dziś o 15:5117.04.2018 17:18

Nie ośmieszaj się kobieto poczytaj w komentarzach o nowelizacji ustawy o spółdzielniach , ale dałaś popis nie ma co.

.......17.04.2018 17:07

Radio Teheran ma racje.Jeśli chcesz to opowiadaj wszystko i o wszystkim,możesz nawet dokładne daty współżycia podawać,Twoja sprawa.Spłółdzielnia nie ma prawa pytać o dane wrażliwe.

Ewka4517.04.2018 15:51

Każę im pokazać tudzież odczytać mi podstawę prawną na mocy której działają.

Radio Teheran17.04.2018 14:02

@do Radio Teheran
"przecież spółdzielnia ma wszystkie potrzebne jej dane o lokatorach"

Wszystkie potrzebne dane to to, czy lokator jest, czy lokatora nie ma. Tylko takie informacje o lokatorach niebedacych czlonkami spoldzielni moze ta posiadac.
Objetosc tej informacji to jeden bit.

Pokaż wszystkie opinie (39)