Życzenia Wielkanocne

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 13°
19 kwietnia 2018

Straż pożarna ewakuowała poszkodowanych

Straż pożarna ewakuowała poszkodowanych
fot. SGRW Jastrzębie

Jastrzębska straż pożarna, a dokładnie Specjalistyczna Grupy Ratownictwa Wysokościowego z Jastrzębia-Zdroju ewakuowała ludzi, którzy zostali uwięzieni w kolejce linowej. Jak zwykle nasi mundurowi wywiązali się doskonale z zadania.

Akcja odbyła się w Wiśle i była elementem ćwiczeń w ramach współpracy polskich i czeskich służb mundurowych w ramach specjalnej konferencji, która odbyła się w stolicy Beskidu Śląskiego.

Dobrymi praktykami, doświadczeniami w zakresie współpracy transgranicznej mogą pochwalić się strażnicy miejscy z Jastrzębia i Karwiny. W konferencji wzięli udział także przedstawiciele jastrzębskiej policji oraz straży pożarnej. Mundurowi rozmawiali o tym, w jaki sposób najlepiej zwalczać przestępczość, jak pomóc turyście, który jest obecny na terenach pogranicza.

- Interesującym punktem programu był warsztat plenerowy - Działania prewencyjne i interwencyjne służb w sytuacjach kryzysowych na przykładzie działań Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego z Jastrzębia-Zdroju. Uczestnicy konferencji mieli okazję śledzenia akcji symulacyjnej  awaryjnego zatrzymania kolejki linowej, ewakuacji z wykorzystaniem ratowniczych technik linowych oraz zabezpieczania mienia ewakuowanych z komentarzem przedstawiciela KM PSP Jastrzębie-Zdrój. Warsztat ten miał na celu zwrócenie uwagi na ważny aspekt ratownictwa związany ze współpracą służb prewencyjnych i ratowniczych w zakresie ochrony zdrowia, życia i mienia mieszkańców - informuje jastrzębski magistrat.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kto rozpylił gaz pieprzowy przed blokiem? Kto rozpylił gaz pieprzowy przed blokiem?

Pożar w bloku przy Wielkopolskiej. Ewakuowano mieszkańców Pożar w bloku przy Wielkopolskiej. Ewakuowano mieszkańców

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
olo19.04.2018 21:54

Czy ktoś może mi powiedzieć co się dzieje ostatnio w tym mieście z naszą strażą pożarną? kiedy bym nie najechał na jakąś akcję to widzę większość samochodów OSP z pobliskich wiosek zamiast ekip zawodówki. o co tu chodzi?

Do Gość z 9:0219.04.2018 10:21

Podaj fakty a nie bełkot.
Działając tak jak ty można powiedzieć, że jesteś niepoczytalny. Udowodnij, że tak nie jest.

Gość19.04.2018 9:02

Pierdu, pierdu, medialne kształtowanie pozytywnego wizerunku tej instytucji .Rzeczywistość skrzeczy i piszczy.

Leszek19.04.2018 8:36

Brawo chłopaki.