Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
19 kwietnia 2018

Oferowano 2,5 tys. miejsc pracy. Można zarobić 2-5 tys. zł

Oferowano 2,5 tys. miejsc pracy. Można zarobić 2-5 tys. zł
fot. kb /jastrzebieonline

Środowa Jastrzębska Giełda Pracy zgromadziła ponad 60 wystawców, którzy oferowali mieszkańcom pracę. Propozycje były różne, a wysokość zarobków wahała się w granicach 2-5 tys. brutto. Zainteresowani mogli przebierać w ofertach.

Pracodawcy poszukują pracowników. Obecnie nie ma problemów ze znalezieniem pracy. Kwestią dyskusyjną jest proponowane wynagrodzenie. Przykładowe oferty pracy, to: operator maszyn z wynagrodzeniem ok. 2800-3200 zł brutto na początek, pracownik produkcyjny w zakładach mięsnych - ok. 2100 zł brutto (do tego dochodzą premie), sprzedawca w sklepie ok. 2 zł brutto, górnik w firmie górniczej ok. 2-2,5 tys. zł netto na początek (później 3-4 tys. zł), osoby dozoru górniczego zaczynają od ok. 4 tys. zł netto, w perspektywie mają ok. 5-6 tys. wynagrodzenia netto.

Ciekawą propozycją jest też praca za granicą, np. w pobliskich Czechach na hali produkcyjnej można na początek zarobić ok. 3 tys. zł na rękę, do tego dochodzi pakiet socjalny - śniadania, dowóz do miejsca pracy gratis, karty sportowe. Dla chcących wyjechać nieco dalej, na przykład do Niemiec jest możliwość zatrudnienia się w charakterze opiekunki seniorów. Zarobki zaczynają się już od ok. 1200 euro, a więc jakieś 5 tys. zł na rękę. Przy czym osoba zatrudniona otrzymuje mieszkanie i wyżywienie w ramach swojej pracy, ma też opłacony dojazd do miejsca pracy.

Specyficzną propozycją pracy jest służba w formacjach mundurowych - policji, wojsku. Tam również potrzebują „pracowników”. Chętni mogli dowiedzieć się, jak wygląda proces rekrutacyjny i jakie warunki trzeba spełnić, aby zasilić szeregi służb mundurowych.

Czy oferowane propozycje pracy i wynagrodzenie, jakie się z tym wiąże zaspokajają aspiracje osób poszukujących zatrudnienia? To już zależy od ich oczekiwań, przygotowania zawodowego i doświadczenia.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Stawiają na pracę w górnictwie. Najlepsi dostaną etaty Stawiają na pracę w górnictwie. Najlepsi dostaną etaty

Eko Okna rekrutują w galerii handlowej Jastrzębie Eko Okna rekrutują w galerii handlowej Jastrzębie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
Gość19.04.2018 20:44

Do rani

Potrzebny bo zatrudnia około 80 darmozjadów niepotrzebnych.

rani19.04.2018 19:04

A do czego jest potrzebny Urząd Pracy ?

GW19.04.2018 16:21

Czyli dyrektor Urzędu Pracy organizuje targi na których wystawiają się albo agencje zatrudnienia wysyłające ludzi za granicę albo pracodawcy lokalni oferujący pracę za 1.530,00 zł netto
Za tą niezwykle trudną pracę otrzymał nagrodę?
2 godziny pracy. 1 raz na rok.
W Polsce dalej jak w lesie...

Gość19.04.2018 14:59

Korek ma 1500 legalnego opodatkowanego dochodu. Reszta w kopercie pod stołem. A niedaj jak się dostanie na rentę albo emeryturę to wtedy zapłacze. Jak większość cwaniaków w kieszeni prywaciarza.

Ewelina19.04.2018 12:01

Do Korek: To jak Ty żyjesz?? Wpadłabym chyba w depresję. Porobisz opłaty i ...co dalej??

Radio Teheran19.04.2018 11:54

@KAZ

U dentysty bylem. Sorry.
Nt. rynku pracy juz sie wypowiadalem. Niestety nie sposob uzyc przyzwoitych slow na temat tegoz.

Korek19.04.2018 10:29

Ja mam 1500 i trzeba zyc

Pokaż wszystkie opinie (11)