Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
19 kwietnia 2018

Czy w Jastrzębiu nie będzie można w nocy kupić alkoholu?

Czy w Jastrzębiu nie będzie można w nocy kupić alkoholu?
fot.pixabay

Sprzedawcy zgodnie mówią, że najczęściej kupowanym towarem w nocy jest alkohol. Samorządy zupełnie od niedawna otrzymały możliwość wprowadzenia zakazu sprzedaży trunków w godzinach  22:00-6:00. Jak to będzie w Jastrzębiu?

Obecnie jastrzębski magistrat pracuje nad uchwałą dotyczącą maksymalnej liczby punktów sprzedaży wyrobów alkoholowych. Wprawdzie w projekcie nie ma zapisów, aby był zamiar wprowadzenia ich nocnej sprzedaży, ale nic nie jest jeszcze przesądzone. Propozycja uchwały jest konsultowana podczas spotkań z mieszkańcami. I to właśnie jastrzębianie mogą wnioskować o zmianę zapisów, które będą wprowadzały dodatkowe obostrzenia.

Według projektu uchwały mieszkańcy nie mogą narzekać na brak punktów, w których można zaopatrzyć się w napoje wyskokowe. Maksymalna liczba zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych na terenie miasta to 290 w przypadku alkoholu o zawartości 4,5 proc alkoholu., 240 w przypadku zawartości alkoholu 4,5-18 proc, 280 w przypadku zawartości alkoholu powyżej 18 proc.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pijana nastolatka leżała na ławce Pijana nastolatka leżała na ławce

Strażnicy sprawdzą czy młodzież nie pije alkoholu Strażnicy sprawdzą czy młodzież nie pije alkoholu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (19)
Gość20.04.2018 9:18

Źle piszecie o czeskich alkoholach, a nawet nie wiecie ile wypiliście takiego alkoholu (i innego nielegalnego) w jastrzębskich knajpach.

Gość20.04.2018 5:04

Jak jest zakaz handlu w niedzielę to jadę do Czech i nabijam gospodarkę czeską i tak będzie też z alkoholem no i oczywiście będą też meliny

Emi19.04.2018 22:03

Wielki lament w Irlandi nie kupisz alkoholu po 22 jak chcesz sie napic to masz zapasy.proste tak czy owak jestesmy ofiarami jeb.. prohibicji

Seboc19.04.2018 22:01

Państwo policyjne

Oko proroka19.04.2018 21:48

Magistrat pracuje więc o jakiej " komunie" urywa mówicie

Gość19.04.2018 20:49

Przynajmniej Teheran po braku w nocy alkoholu nie będzie może już wydalał z siebie od wczesnych godzin rannych tego swojego bełkotu w komentarzach.

atłasowe majty19.04.2018 20:23

No niestety pisowcy to takie samo zło co PO tylko Ci ukrywają się pod maską patriotyzmu.

Pokaż wszystkie opinie (19)