Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 2°-1°
19 kwietnia 2018

Czy w Jastrzębiu nie będzie można w nocy kupić alkoholu?

Czy w Jastrzębiu nie będzie można w nocy kupić alkoholu?
fot.pixabay

Sprzedawcy zgodnie mówią, że najczęściej kupowanym towarem w nocy jest alkohol. Samorządy zupełnie od niedawna otrzymały możliwość wprowadzenia zakazu sprzedaży trunków w godzinach  22:00-6:00. Jak to będzie w Jastrzębiu?

Obecnie jastrzębski magistrat pracuje nad uchwałą dotyczącą maksymalnej liczby punktów sprzedaży wyrobów alkoholowych. Wprawdzie w projekcie nie ma zapisów, aby był zamiar wprowadzenia ich nocnej sprzedaży, ale nic nie jest jeszcze przesądzone. Propozycja uchwały jest konsultowana podczas spotkań z mieszkańcami. I to właśnie jastrzębianie mogą wnioskować o zmianę zapisów, które będą wprowadzały dodatkowe obostrzenia.

Według projektu uchwały mieszkańcy nie mogą narzekać na brak punktów, w których można zaopatrzyć się w napoje wyskokowe. Maksymalna liczba zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych na terenie miasta to 290 w przypadku alkoholu o zawartości 4,5 proc alkoholu., 240 w przypadku zawartości alkoholu 4,5-18 proc, 280 w przypadku zawartości alkoholu powyżej 18 proc.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Matka mająca 2,5 promila "opiekowała" się dziećmi Matka mająca 2,5 promila "opiekowała" się dziećmi

Ukradł alkohol i zaatakował ochroniarzy. Trafił za kraty Ukradł alkohol i zaatakował ochroniarzy. Trafił za kraty

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (19)
Gość20.04.2018 9:18

Źle piszecie o czeskich alkoholach, a nawet nie wiecie ile wypiliście takiego alkoholu (i innego nielegalnego) w jastrzębskich knajpach.

Gość20.04.2018 5:04

Jak jest zakaz handlu w niedzielę to jadę do Czech i nabijam gospodarkę czeską i tak będzie też z alkoholem no i oczywiście będą też meliny

Emi19.04.2018 22:03

Wielki lament w Irlandi nie kupisz alkoholu po 22 jak chcesz sie napic to masz zapasy.proste tak czy owak jestesmy ofiarami jeb.. prohibicji

Seboc19.04.2018 22:01

Państwo policyjne

Oko proroka19.04.2018 21:48

Magistrat pracuje więc o jakiej " komunie" urywa mówicie

Gość19.04.2018 20:49

Przynajmniej Teheran po braku w nocy alkoholu nie będzie może już wydalał z siebie od wczesnych godzin rannych tego swojego bełkotu w komentarzach.

atłasowe majty19.04.2018 20:23

No niestety pisowcy to takie samo zło co PO tylko Ci ukrywają się pod maską patriotyzmu.

Pokaż wszystkie opinie (19)