Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
20 kwietnia 2018

"Otuleni Błękitem" - to był koncert!

  • "Otuleni Błękitem" - to był koncert!
  • "Otuleni Błękitem" - to był koncert!
  • "Otuleni Błękitem" - to był koncert!
  • "Otuleni Błękitem" - to był koncert!
Więcej zdjęć:
fot. UM Jastrzębie / Łukasz Parylak

Najpiękniejsze arie operowe i operetkowe zabrzmiały w środę w kinie Centrum. Koncerty był nie tylko wielkim świętem muzyki, ale głównym akcentem obchodów miesiąca autyzmu, jakim został ogłoszony kwiecień.

O tym, co to jest autyzm? Jak należy podchodzić do ludzi z tym schorzeniem przez cały kwiecień dopowiadała Fundacja Słoneczna Kraina oraz Terapeutyczne Punkty Przedszkolny w Jastrzębiu-Zdroju i w Radlinie. Hasłem przewodnim było: „Nie zarażę Cię autyzmem, ale mogę optymizmem”.

Głównym punktem przedsięwzięcia był koncert, jaki odbył się w kinie Centrum Miejskiego Ośrodka Kultury w Jastrzębiu-Zdroju. Przed publicznością zaprezentował się Teatr Muzyczny z Czechowic-Dziedzic Movimento. Gwiazdą gali był znakomity tenor Rafał Majzner, na stałe występujący na deskach Opery Wrocławskiej.

Zanim jednak zaczął się koncert prawdziwy popis dały dzieci z Terapeutycznego Punktu Przedszkolnego w Jastrzębiu-Zdroju, które swoim występem wokalno-tanecznym skradły serca publiczności. Później scena należała już do artystów z teatru muzycznego i ich gościa - Rafał Majzner.

Artyści przenieśli publiczność w świat zaczarowanych operetek, duetów zakochanych par, gorących uczuć w mistrzowskim wokalnym wykonaniu. Muzyka przeniosła słuchaczy do Barcelony, Lwowa, Wiednia. Na chwilę dało się zapomnieć o codzienności i problemach nią się wiążących. Koncert zakończył się oczywiście bisem. A Rafał Majzner zachwycił wykonaniem piosenką z repertuaru Jana Kiepury „Ninon, ach uśmiechnij się”.  Gromkim brawom nie było końca.

Koncert był wielkim wydarzeniem artystycznym, ale najważniejsze jest to, że dochody z biletów zostaną przeznaczone na terapie dzieci, że problem autyzmu został przybliżony mieszkańcom, że staną się oni otwarci na ludzi z tym problemem. Muzyka potrafi dokonywać cudów, także i tym razem.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Bezpłatny autobus z przesłaniem kursował po Jastrzębiu Bezpłatny autobus z przesłaniem kursował po Jastrzębiu

We wtorek odbył się happening przed Urzędem Miasta We wtorek odbył się happening przed Urzędem Miasta

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
Gość20.04.2018 11:14

Cudowny koncert....