Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
20 kwietnia 2018

JSW: Żądają 15 proc. podwyżki wynagrodzeń

JSW: Żądają 15 proc. podwyżki wynagrodzeń
fot. Discovery Chanel Polska

O tym, że związki zawodowe JSW oczekuję rozmów na temat podwyżki wynagrodzeń informowaliśmy już tydzień temu. Teraz wiadomo, o ile związkowcy chcą, aby wzrosły pensje górnicze.

Już wcześniej Paweł Kołodziej ze Związku Zawodowego Górników Jastrzębskiej Spółki Węglowej domagał się ujednolicenia wynagrodzeń we wszystkich kopalniach JSW. Teraz pojawiły się konkretne żądania. Wiadomo, że działacze chcą 15 proc. podwyżki wynagrodzenia zasadniczego. Poinformował o tym przewodniczący Związku Zawodowego Kadra Marek Płocharski.

Związkowcy podkreślają, że nie może być tak, że inne spółki górnicze, które są w gorszej sytuacji, niż JSW zapewniają swoim pracownikom podwyżkę wynagrodzeń, a ich spółka nie.

- Kondycja naszej firmy na chwilę obecną jest dobra. Sytuacja JSW pozwala na to, aby rozmawiać o podwyżce wynagrodzeń i o to się zwróciliśmy, rozpoczynając spór zbiorowy z zarządem JSW - uzasadniał Paweł Kołodziej, przewodniczący Związku Zawodowego Górników JSW.

Tymczasem związkowcy z Polskiej Grupy Górniczej twardo negocjują sprawę podwyżek w swojej firmie. Na razie nie osiągnięto porozumienia i podpisano protokół rozbieżności. Zarząd PGG uważa, że tak wysokie żądania płacowe są zagorzeniem dla dalszej działalności Grupy.  

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej

JSW przyjazna pracownikom JSW przyjazna pracownikom

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (53)
JSW Knurów25.04.2018 11:25

Do Aga. JSW się Knurowa-Szczygłowic nie pozbędzie bo to przyszłościową kopalnia (taka kura znosząca złote jajka) z węglem bardzo dobrej jakości (kokosowy) i z dostępem do takiego samego węgla w Dębieńsku więc swoje propozycje możesz... Nie znasz tematu to się nie wypowiadaj.

Przewodniczący"25.04.2018 8:49

Prawda jest taka że górnicy oddali 20% swoich zarobków aby tą firmę i swoje miejsca pracy ratować teraz wypracowali duże zyski i chcą tylko powrotu do swoich wynagrodzeń przed kryzysem a Wy tu piszecie że chcą podwyżki , gówno prawda . O podwyżkach zaczniemy mówić jak wrócimy do średniej jaka była wcześniej , to tyle

górnik pgg25.04.2018 8:09

Do Aga. Czy ty wiesz ze my górnicy z pgg tyramy raz więcej niż na kopalniach jsw, a zarabiamy 1/4 mniej? Gnomem nazywaj.swojego faceta co pewnie.siedzi na gumie i zarabia tyle co górnik w ścianie w pgg

Do inżyniera Bolka24.04.2018 13:45

Dzieki strajkom pracowników to ta firma prawie upadła.

Aga24.04.2018 11:51

A ja proponuję by odsprzedać Knurów z powrotem PGG. Nie trzeba będzie zrównywać zarobków, mniej pracowników do opłacenia. Same zalety i oszczędności. JSW pomogła KW przy czym sama wpadła w tarapaty, a te gnomy z PGG plują jadem na górników z JSW. Żal.pl "panowie górnicy" z PGG.

Gość24.04.2018 0:18

A czepcie się nauczycieli - w końcu dostaną 1000zł podwyżki. Za nic nie robienie, darmowe wycieczki , choć w końcu to jeszcze im płaca za te wypady - prawie jak związkowcy. Każde święta i długie weekendy wolne ustawowo. Ferie zimowe i wakacje urlop pewny.

pniówek23.04.2018 20:54

nadsztygar darmozjad na pniówku zarabio 12 tyś netto korrrwa jeszcze mu mało

Pokaż wszystkie opinie (53)