Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°
24 kwietnia 2018

Uwaga! Złodzieje grasują na działkach

Uwaga! Złodzieje grasują na działkach
fot. KMP Jastrzębie

Ogrody działkowe są jednym z ulubionych obszarów działalności złodziei. Korzystają oni z tego, że są to miejsca mało uczęszczane, szczególnie przed sezonem lub w późnych godzinach wieczornych. Niejeden działkowiec został okradziony, a jego altana padła ofiarą wandali.

Jastrzębscy dzielnicowi patrolują tereny ogródków wypoczynkowych i przekazują praktyczne wskazówki właścicielom działek. Wspólne działanie policji i mieszkańców, wymiana informacji wpływają na skuteczne zwalczanie i zapobieganie przestępstwom.

- Ważne jest, aby każdy wiedział jak ze swoim dzielnicowym, szybko i łatwo się skontaktować, znał jego bezpośredni numer telefonu. Dlatego dzielnicowi w ramach obchodu patrolują tereny ogródków działkowych nawiązując kontakty i przekazując praktyczne wskazówki użytkownikom działek - mówi mł. asp. Bogusława Dudek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Aby długo oczekiwana wiosna i upragnione słońce nie było okazją dla wszystkich złodziei i wandali stróże prawa przypominali o zasadach bezpieczeństwa:

Przede wszystkim należy zwrócić szczególną uwagę na pozostawione w otwartych altanach, domkach, czy też na ławeczkach ogrodowych torebki i saszetki z dokumentami i pieniędzmi. Jest to najłatwiejszy łup dla ogrodowych złodziei, którzy bacznie obserwują ofiarę zajętą pracami porządkowymi na działce, nie zwracającą uwagi na pozostawione rzeczy.

Zwracajmy uwagę na osoby obce, "kręcące się" wokół ogródków działkowych i obserwujące altany. O budzącym wątpliwości zachowaniu tych osób powiadomcie swojego dzielnicowego.

Nie przechowujcie w altance rzeczy wartościowych, a sprzęt elektroniczny i elektronarzędzia, zabierajcie do domu lub dobrze je zabezpieczcie.

Starannie zabezpieczcie altanę. W przypadku zaistnienia przestępstwa natychmiast powiadomcie policję.

Gdy zatrzymacie sprawcę przekażcie go policjantom. Nie zacierajcie śladów, ustalcie ewentualnych świadków, a wszelkie informacje przekażcie policji.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też
Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
echhh25.04.2018 10:23

No, a trzymanie psów na działkach jest zabronione....

do "Tyson" 24.04.2018 20:44

Jak CBA się za to weźmie to aresztuje tych, którzy są przeszkodą dla Matusiaka i jego PiSowskiej grupy cwaniaków. Trudno wierzyć w to co robi ta grupa pod hasłem prawo i sprawiedliwość.

Tayson24.04.2018 13:44

Nic sie nie zmienia i chyba sie nie zmieni najwieksza patologia na slasku a reakcja mundurowych w naszym miescie nie pszynosi efektow to chyba CBA musi zrobic porzadek w naszym srodowisku w ktorym zyjemy

Gość24.04.2018 12:53

Stary w czerwonym Volvo też wywozi śmieci , gdzie popadnie, byle nie płacić za wywóz.

do J Nosacz24.04.2018 12:18

A ty kto, Ukrainiec ?

z psem24.04.2018 12:18

Młody blond głupek ubrany w czarną bluzę z napisem IRED, dziś rano śmiecił na skate parku. Stał z dwoma kolegami i rzucał w trawę co już uznał za zbędne. Podejrzewam, że gdy siedzi w domu załatwia się tam gdzie siedzi. Rodzice nie potrafili go wychować, więc trzeba go wychować publicznie. Straż Miejska nie raczy reagować, choć ma tak kamery i pewnie ktoś to obserwuje. W dodatku SM jest od skate parku tylko 200 m. Do czego służy ta formacja? Czy do wykonywania "tajnych" misji? To my płacimy na utrzymanie nierobów z SM. Przedstawiciele UM nabrali wody w usta i nie wypowiadają się o SM. Dlaczego? Co to za grupa tajnych nierobów. Codziennie na skate parku spotykamy młodych popalających coś i śmiecących. Brak reakcji cieszy głupków i daje do zrozumienia, że tak wolno.

Gość24.04.2018 11:33

Czyli gorol kradnie gorolowi? Sami swoi.

Pokaż wszystkie opinie (13)