Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 2°-1°
24 kwietnia 2018

Górnicy dostaną 450 zł podwyżki na rękę

Górnicy dostaną 450 zł podwyżki na rękę
fot. UM Jastrzębie

Coraz częściej w górnictwie mówi się o wzroście wynagrodzeń. Górnicy z Polskiej Grupy Górniczej wywalczyli podwyżkę na poziomie ok. 7 proc., co daje 450 zł na rękę.

Nie dojdzie do strajku w Polskiej Grupie Górniczej związkom zawodowym i zarządowi udało się wynegocjować porozumienie. Pracownicy dołowi otrzymają po ok. 450 zł podwyżki na rękę, administracyjni - ok. 300 zł. 

Także działacze z Jastrzębskiej Spółki Węglowej domagają się podwyżek wynagrodzeń. W tej sprawie wszczęto spór zbiorowy z zarządem JSW. Związkowcy oczekują spotkania z ministrem.Postulują 15 proc wzrost wynagrodzeń.

- Od 2014 roku w JSW nie było żadnych uregulowań płacowych. Powiem więcej, dzięki ofiarności pracowników udało się uratować spółkę przed upadłością. My, jako związki zawodowe domagamy się uregulowań takich, aby górnik w ścianie czy na innym stanowisku nie zarabiał mniej, od tego samego pracownika na innej kopalni. W efekcie oznacza to podwyżkę płac. W tej sprawie wszczęto spór zbiorowy z zarządem JSW. Oczekujemy spotkania z ministrem - mówi Paweł Kołodziej, przewodniczący Federacji Związku Zawodowego Górników Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Związkowcy JSW argumentują, że sytuacja spółki jest dobra i dlatego jest to odpowiedni czas na wprowadzenie podwyżek.

Polub i udostępnij
Czytaj też
Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (43)
trol 22.05.2018 7:28

Do pana mariusza ktury lubi gas i wiatraki wsadzić proszę sobie w odbyt te wiatraki i ruski gaś !

Gość28.04.2018 23:25

a co nas Polska Grupa Górnicza interesuje w Jastrzębiu ??

bez podpisu28.04.2018 17:40

A kiedy Krupiński srk dostanie wegiel?

Ania26.04.2018 13:42

Jacy górnicy ??? Ci co siedzą na powierzchni w dyspozytorni, czy ci co latają załatwiać papiery ?? bo oni też powinni być na dole.
Znowu dostaną Ci co się im nie należny. Załatwiają zjazdy a siedzą pochowani po biurach. Wielcy mi górnicy...

kod26.04.2018 7:27

Ciekawe dlaczego to w tak wielkiej tajemnicy PiS trzyma info, że w sobotę 28.04. o godzinie 10.00 w DOMU ZDROJOWYM będzie eurposłanka PiS Jadwiga Wiśniewska. Cy PiS obawia się pikiet przeciwników? Co ma zatem do ukrycia? Cóż, będziemy i zobaczymy.

Gość26.04.2018 5:04

Czesi by wam pokazali jak się pracuje 15 lat i won i dlatego u nich nie ma młodych emerytów,a tym zawsze mało 2 godziny pracują resztę dniówki przechodzą.Tylko górnicy ze ścian przodków dla nich szacun oni wiedzą jak robota wygląda

sygnalista 25.04.2018 22:56

dla wszystkich hejterow - trzeba sie bylo uczyc szkola byla do wszystkich ;-) nie robic handlowca albo piekarza nie obrazajac oczywiscie tych zawodow tylko gorniczowe j..ane zalosne cebulaki bo ja niemam to oni tez niech nie maja ....

Pokaż wszystkie opinie (43)