Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
25 kwietnia 2018

Poszli za nią i okradli z pieniędzy. Policja szuka przestępców

Poszli za nią i okradli z pieniędzy. Policja szuka przestępców
fot. pixabay

Starsza mieszkanka Jastrzębia udała się do banku, aby wypłacić 15 tys. zł. Zapewne zauważyli ją przestępcy, którzy podążyli jej śladem w celu okradzenia jej z oszczędności. Niestety, swój zamiar przeprowadzili perfekcyjnie.

Był poniedziałek godz. 9:00, kiedy mieszkanka jednego z sołectwa udała się do centrum miasta, aby podjąć 15 tys. w banku. Kobieta udała się w drogę powrotną, wysiadła z autobusu przy ulicy Cieszyńskiej. Wówczas podeszło do niej dwóch mężczyzn. Nieznajomi poprosili ją o pomoc w odnalezieniu zgubionych pieniędzy. W ten sposób zastawili sidła na nic niepodejrzewającą ofiarę.

- Dwóch przestępców postanowiło okraść kobietę na tak zwaną metodę „na znalezione pieniądze”.  Proszą ofiarę o pomoc w odnalezieniu rzekomo zgubionych pieniędzy. Stwarzają zamieszanie, podczas którego dokonują kradzieży. W tym przypadku jastrzębianka wyjęła banknoty i na dowód, że kwota zgadza się z sumą podjętą w banku przeliczyła je. Właśnie wtedy została okradziona. Po przyjściu do domu stwierdziła, że z kwoty 15 tys. zł, zostało jej 3400 - relacjonuje mł.asp. Bogusława Dudek, oficer prasowy jastrzębskiej Policji.

Policja poszukuje złodziei. Jeden z nich był w wieku 40-45 lat, ma średnią budowę ciała, cerę gładką, ok. 165 cm wzrostu, okulary z jasnymi oprawkami. Drugi z przestępców to szczupły blondyn, w wieku ok. 25-30 lat, 180-185 cm wzrostu, był ubrany w ciemną marynarkę i ciemne spodnie. Poszkodowana zauważyła, że wysiada z ciemnego samochodu dostawczego.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu  Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu

Ukradł robota, a trafił na policjanta po cywilu Ukradł robota, a trafił na policjanta po cywilu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
smolka25.04.2018 21:41

Pieknie

Indyk z preri25.04.2018 14:59

Mogła jechać TAXI ale jak chciała zaoszczędzić i po co się daje wciągać w rozmowy z ludzmi których nie zna.

bankowiec25.04.2018 13:02

W banku są kamery. Osoba poszkodowana może rozpoznać tych, którym należy urwać .... i posypać solą. Bestialskie metody na bestialskie działania.

Stachu25.04.2018 12:13

Bardzo dokładny rysopis . Na pewno ich znajdą ;)

JAstrzębianin25.04.2018 12:03

na pewno muzułmanin-uchodźca, bo przecież Polak-katolik by tego nie zrobił. Ewentualnie komuch, gej, KODowiec albo PeOwiec, innej możliwości nie ma

gggg 25.04.2018 11:41

do Radio Teheran. A ty nadal na wolności nie zamkli ciebie jeszcze w Rybniku na gliwickiej.

Radio Teheran25.04.2018 7:43

Miasto dziczeje