Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
25 kwietnia 2018

Ta rozmowa telefoniczna może być ostatnią w życiu

Ta rozmowa telefoniczna może być ostatnią w życiu
fot. Śląska Policja

Rozmowa telefoniczna prowadzona bez specjalnej słuchawki w czasie jazdy samochodem, może być ostatnią w życiu. W takiej sytuacji łatwo o wypadek.

- Coraz częściej zdarza się, że kierowcy podczas prowadzenia pojazdu korzystają z telefonów komórkowych. Ich użytkowanie w sposób niezgodny z obowiązującymi przepisami  bez wątpienia wpływa na zagrożenie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego i może być przyczyną wypadków - podkreśla mł.asp. Bogusława dudek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

We wtorek jastrzębska drogówka przeprowadziła kontrolę kierowców pod kątem prawidłowego korzystania przez nich z telefonów komórkowych w czasie jazdy.

- Akcja rozpoczęła się o godzinie 6.00 i trwała do 22.00. Podczas akcji jastrzębska drogówka skontrolowała 56 pojazdów. Mundurowi ujawnili ogółem 35 wykroczeń, w tym 18 związanych z nie przestrzeganiem zakazu używania telefonu komórkowego podczas jazdy w odpowiedni sposób - informuje mł. asp. Bogusława Dudek.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Rzuciła go w Walentynki. Krzyk i trzaskanie drzwiami Rzuciła go w Walentynki. Krzyk i trzaskanie drzwiami

Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu  Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
Hmmm 26.04.2018 8:14

Za parę dziesiątek tysi mialo być ;)

Gość26.04.2018 7:54

Ja jestem działaczką związkową Z KWK Pniówek i zawsze jeżdżę z telefonem przy uchu. Inaczej już nie potrafię, poza tym mam tyle spraw do załatwienia.

Hmmm 26.04.2018 1:11

Na auto za parę setek tysi stać...na zestaw głośnomówiący za 30 zeta już nie.Kary powinny być srogie za gadanie przez tel.w czasie jazdy.

Kultura ? 25.04.2018 13:00

Dziś, środa 25 kwietnia. Parking Lidla na ul. Podhalańska. Dwóch mężczyzn i dziecko. Jeden z mężczyzn starszy z wąsem, drugi znacznie młodszy, mógłby być synem. Samochód Renault Scenic, szary nt rejestracyjny zaczynający się SJZ66.... . Młodszy wyrzuca z samochodu na parking pusty pojemniczek po napoju kakaowym. Gdy dziecko chce go podnieść, obj krzyczą "zostaw to". Kolega chciał im to wrzucić do samochodu, ale nie chciał stresować dziecka. Zdjęcia ich i samochodu mamy.
Mylą się. Bo obaj to śmiecie, które dziecko powinno unikać żeby nie zostać takim byle czym jak te typy.
Proszę umieszczać takie opisy zdarzeń dla naszego dobra.

KAZ25.04.2018 12:33

Wczoraj była akcja policji. Dziś można gadać przez telefon całą drogę.

Wasabi25.04.2018 12:18

Sama rozmowa przez telefon nie jest aż tak straszna i niebezpieczna jak pisanie ESEmesów podczas jazdy a szczególnie na autostradzie przy 140 km/h.
Kierowcy nie zdają sprawy że przy takiej prędkości jeden znak sms = 1 sek to znaczy przejechanie w tym czasie 38.92 m.
Wyobraźnia ma tu znaczenie.

Wiesław25.04.2018 12:01

Aż dziw bierze, że jeszcze sie tu nie wpisał ten notoryczny, etatowy "the bil"-plugawy anonim Radio Teheran.

Pokaż wszystkie opinie (8)