Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°
25 kwietnia 2018

Grożą mu śmiercią, jeśli nie ustąpi

Grożą mu śmiercią, jeśli nie ustąpi
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

To, że w spółdzielniach mieszkaniowych są prowadzone ostre spory, to rzecz wiadoma. Jednak ostatnio w Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej sięgnęły one zenitu. Pojawiły się groźby śmierci pod adresem przewodniczącego Rady Nadzorczej.

W Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej temperatura sporów pomiędzy niektórymi jej członkami oraz w Radzie Nadzorczej jest naprawdę gorąca. Pod adresem przewodniczącego Rady Nadzorczej wysłano anonimowy list, w którym zawarto groźbę pozbawienia go życia. Przewodniczący Bolesław Lepczyński mówi, że to nie pierwsza próba zastraszenia go oraz innych członków Rady.

- Nie chcemy podporządkować się określonej grupie aktywistów. Ludzie ci, w imię swych prywatnych interesów, zrobili z naszej spółdzielni arenę wojny. Ostatnie Walne Zgromadzenie jednoznacznie określiło miejsce tych ludzi, a członkowie GSM stanowczo powiedzieli im „nie”. Oświadczam, że nie ugnę się przed prymitywnym i bandyckim działaniem określonej grupy ludzi, zdolnych nawet do takich działań. Nie pozwolę, aby interesy garstki nienawistnych ludzi wzięły górę nad normalnością w naszej spółdzielni. Zapewniam, że jako Przewodniczący RN GSM będę stał na jej czele i bronił spółdzielni przed zakusami ludzi, dla których nie jest ważne dobro. Ich działanie dowodzi, że mają na celu tylko i wyłącznie swoje prywatne interesy i chęć zemsty, a ich metody działania pozostawiam do waszej, drodzy członkowie spółdzielni, oceny - oświadczył Bolesław Lepczyński, przewodniczący Rady Nadzorczej Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju mł. asp. Bogusława Dudek poinformowała, że jest prowadzone dochodzenie w sprawie gróźb karalnych przez Wydział Kryminalny KMP.

Konflikt w Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej występuje na linii Gerard Weychert (prezes GSM) - Andrzej Matusiak (były członek Rady Nadzorczej GSM). Ten ostatni wraz z częścią Rady Nadzorczej, krytykuje prezesa za sposób kierowania spółdzielnią. ­

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Andrzej Matusiak drugi raz przegrywa przed sądem Andrzej Matusiak drugi raz przegrywa przed sądem

Proces w trybie wyborczym Matusiak kontra Lepczyński Proces w trybie wyborczym Matusiak kontra Lepczyński

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (27)
gość oszczędny27.04.2018 17:14

Panu Kinasiewiczowi pieniądze nigdy nie śmierdziały one je tylko zbiera w różnych miejscach

mirabelka27.04.2018 13:43

Pan Kinasiewicz tez by się wstydził brać udział w takiej hucpie. Szafarz to nawet nie licuje tak się zachowywać

Gość26.04.2018 23:01

Za niedlugo to jeszcze zaczna grozic rodzinie prezesa żonie i dzieciom. Nie wiadomo do czego sa zdolni....

wyborca26.04.2018 10:49

Wszystkie sprawy w GSM idąc po nitce do kłębka prowadzą do AM. Dlaczego prezes musiał chodzić do posła z kasą aż w pewnym momencie powiedział dość i nagrał te transakcje co było i jest tematem publikowanym w mediach? Jaki wpływ na takie działania miała ówczesna Rada Nadzorcza ? Te sprawy powinny zostać wyjaśnione do końca i to przed wyborami samorządowymi. Mamy do tego prawo jako wyborcy. Rada nadzorcza pod przykrywką kontroli robi różne wymuszenia na zarządach spółdzielni czy takie działania miały miejsce w tym okresie i kto za tym stoi!!!!!!!!!!!! Chcemy mieć Radę Miasta z czystymi łapkami. Groźby karalne w stosunku do Lepczyńskiego oraz innych świadczą że kranik został zakręcony i słychać wokoło kwik. To motyw musi być także wyjaśniony. Albo jesteśmy praworządnym krajem albo bawimy się w mafię.

jastrzebianin26.04.2018 8:56

Musimy bardzo uważać kogo wybieramy do Rady Miasta. Wystarczy zobaczyć kto zabrał wszystkie stanowiska w R.M. i za ile. Hamulcowi dopuścili do władzy tylko "swoich" miernych ale wiernych i niszczyli dobre pomysły na nowe inwestycje. Nigdy więcej takich ludzi wśród radnych! Przyjrzyjmy się też ich zeznaniom podatkowym i podziękujmy im.

Gość26.04.2018 7:58

Widzę że wszyscy te groźby łączą z Matusiakami. Ciekawe czemu?

kod26.04.2018 7:27

Ciekawe dlaczego to w tak wielkiej tajemnicy PiS trzyma info, że w sobotę 28.04. o godzinie 10.00 w DOMU ZDROJOWYM będzie eurposłanka PiS Jadwiga Wiśniewska. Cy PiS obawia się pikiet przeciwników? Co ma zatem do ukrycia? Cóż, będziemy i zobaczymy.

Pokaż wszystkie opinie (27)