Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
25 kwietnia 2018

Grożą mu śmiercią, jeśli nie ustąpi

Grożą mu śmiercią, jeśli nie ustąpi
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

To, że w spółdzielniach mieszkaniowych są prowadzone ostre spory, to rzecz wiadoma. Jednak ostatnio w Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej sięgnęły one zenitu. Pojawiły się groźby śmierci pod adresem przewodniczącego Rady Nadzorczej.

W Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej temperatura sporów pomiędzy niektórymi jej członkami oraz w Radzie Nadzorczej jest naprawdę gorąca. Pod adresem przewodniczącego Rady Nadzorczej wysłano anonimowy list, w którym zawarto groźbę pozbawienia go życia. Przewodniczący Bolesław Lepczyński mówi, że to nie pierwsza próba zastraszenia go oraz innych członków Rady.

- Nie chcemy podporządkować się określonej grupie aktywistów. Ludzie ci, w imię swych prywatnych interesów, zrobili z naszej spółdzielni arenę wojny. Ostatnie Walne Zgromadzenie jednoznacznie określiło miejsce tych ludzi, a członkowie GSM stanowczo powiedzieli im „nie”. Oświadczam, że nie ugnę się przed prymitywnym i bandyckim działaniem określonej grupy ludzi, zdolnych nawet do takich działań. Nie pozwolę, aby interesy garstki nienawistnych ludzi wzięły górę nad normalnością w naszej spółdzielni. Zapewniam, że jako Przewodniczący RN GSM będę stał na jej czele i bronił spółdzielni przed zakusami ludzi, dla których nie jest ważne dobro. Ich działanie dowodzi, że mają na celu tylko i wyłącznie swoje prywatne interesy i chęć zemsty, a ich metody działania pozostawiam do waszej, drodzy członkowie spółdzielni, oceny - oświadczył Bolesław Lepczyński, przewodniczący Rady Nadzorczej Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju mł. asp. Bogusława Dudek poinformowała, że jest prowadzone dochodzenie w sprawie gróźb karalnych przez Wydział Kryminalny KMP.

Konflikt w Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej występuje na linii Gerard Weychert (prezes GSM) - Andrzej Matusiak (były członek Rady Nadzorczej GSM). Ten ostatni wraz z częścią Rady Nadzorczej, krytykuje prezesa za sposób kierowania spółdzielnią. ­

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Dzięki posłowi Matusiakowi powstaje sala koncertowa? Dzięki posłowi Matusiakowi powstaje sala koncertowa?

Andrzej Matusiak drugi raz przegrywa przed sądem Andrzej Matusiak drugi raz przegrywa przed sądem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (27)
gość oszczędny27.04.2018 17:14

Panu Kinasiewiczowi pieniądze nigdy nie śmierdziały one je tylko zbiera w różnych miejscach

mirabelka27.04.2018 13:43

Pan Kinasiewicz tez by się wstydził brać udział w takiej hucpie. Szafarz to nawet nie licuje tak się zachowywać

Gość26.04.2018 23:01

Za niedlugo to jeszcze zaczna grozic rodzinie prezesa żonie i dzieciom. Nie wiadomo do czego sa zdolni....

wyborca26.04.2018 10:49

Wszystkie sprawy w GSM idąc po nitce do kłębka prowadzą do AM. Dlaczego prezes musiał chodzić do posła z kasą aż w pewnym momencie powiedział dość i nagrał te transakcje co było i jest tematem publikowanym w mediach? Jaki wpływ na takie działania miała ówczesna Rada Nadzorcza ? Te sprawy powinny zostać wyjaśnione do końca i to przed wyborami samorządowymi. Mamy do tego prawo jako wyborcy. Rada nadzorcza pod przykrywką kontroli robi różne wymuszenia na zarządach spółdzielni czy takie działania miały miejsce w tym okresie i kto za tym stoi!!!!!!!!!!!! Chcemy mieć Radę Miasta z czystymi łapkami. Groźby karalne w stosunku do Lepczyńskiego oraz innych świadczą że kranik został zakręcony i słychać wokoło kwik. To motyw musi być także wyjaśniony. Albo jesteśmy praworządnym krajem albo bawimy się w mafię.

jastrzebianin26.04.2018 8:56

Musimy bardzo uważać kogo wybieramy do Rady Miasta. Wystarczy zobaczyć kto zabrał wszystkie stanowiska w R.M. i za ile. Hamulcowi dopuścili do władzy tylko "swoich" miernych ale wiernych i niszczyli dobre pomysły na nowe inwestycje. Nigdy więcej takich ludzi wśród radnych! Przyjrzyjmy się też ich zeznaniom podatkowym i podziękujmy im.

Gość26.04.2018 7:58

Widzę że wszyscy te groźby łączą z Matusiakami. Ciekawe czemu?

kod26.04.2018 7:27

Ciekawe dlaczego to w tak wielkiej tajemnicy PiS trzyma info, że w sobotę 28.04. o godzinie 10.00 w DOMU ZDROJOWYM będzie eurposłanka PiS Jadwiga Wiśniewska. Cy PiS obawia się pikiet przeciwników? Co ma zatem do ukrycia? Cóż, będziemy i zobaczymy.

Pokaż wszystkie opinie (27)