Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
25 kwietnia 2018

Po wiadukcie na Witczaka nie ma śladu. Ruch przywrócony

Po wiadukcie na Witczaka nie ma śladu. Ruch przywrócony
fot. UM Jastrzębie

Na początku kwietnia zamknięty dla ruchu samochodowego został  odcinek od ulicy Wodzisławskiej do zjazdu do oczyszczalni ścieków. Wszystko przez fatalny stan wiaduktu znajdującego się nad tą ulicą.

- Nadzór budowlany wydał decyzję nakazującą PKP - właścicielowi obiektu, wykonanie niezbędnych robót budowlanych bądź rozbiórkę obiektu. Dzięki rozmowom prowadzonym z właścicielem obiektu przez władze miasta, udało się przyśpieszyć prace i rozbiórka wiaduktu ruszyła już 13 kwietnia - informuje jastrzębski magistrat.

Obecnie prace rozbiórkowe zostały już zakończone. Jastrzębski Zakład Komunalny przystępuje dzisiaj, tj. w środę do usuwania oznaczeń, w związku z tym informujemy, że w dniu dzisiejszym - 25 kwietnia  w godzinach popołudniowych przywrócony zostanie ruch kołowy na ulicy Witczaka.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Rusza miejski plan naprawy wiaduktów Rusza miejski plan naprawy wiaduktów

Rusza remont wiaduktu. Objazdy Rusza remont wiaduktu. Objazdy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
Karol26.04.2018 16:17

PKP maiło przystawiony pistolet do czoła, dlatego się uwinęli. Groziły im bardzo duże odszkodowania. Nasi urzędnicy mieli w rękach argument nie do podważenia. Ale słabi urzędnicy typu Ł. Kasza, czy Matusiak Grzegorz i tak by nie dali sobie z tym rady. Gdyby to potrafili szybko załatwić, to by sami załatwili i piali z zachwytu, że takie z nich zuchy.

Radio Teheran26.04.2018 8:02

@Do Zibi

Absolutnie WSZYSTKO na terenie miasta lezy w gestii UM. W przeciwnym razie nikt takiego tworu nie potrzebuje.
By sprawy wlasnosci, kosztow i odpowiedzialnosci byl czas od roku 2001 (ponad 17 lat, odkad bylo wiadomo, ze linia nie zostanie naprawiona, nie byla uzywana juz w 2001 roku od jakiegos czasu).

Krima25.04.2018 21:05

Brawa dla prezydenta Foksowicza. obiecał szybko i jest szybko. Żeby tak w innych sprawch jak kolej szlo tak szybko.

Do Zibi25.04.2018 18:34

Czy wiesz, że likwidacja wiaduktu była w gestii PKP a nie UM. A poszerzenie drogi nie ma z tym nic wspólnego. Żeby to zrobić, Urząd Miasta MUSI wystąpić do PKP o zgodę. Ta z kolei, nomem omen, jak to w PKP zacznie robić fochy i będą chcieli forsę za zabranie im po 1 metrze nasypu z którego i tak nie korzystają. Ale gdyby kiedyś chcieli wrócić do uruchomienia w tym miejscu linii kolejowej, to będą musieli wybudować dłuższy wiadukt a to kosztuje.

Zibi25.04.2018 16:13

Nie mogli od razu zrobić przetarg i poszerzać drogę?
Znów będą zamykać, żeby to zrobić

Radio Teheran25.04.2018 14:38

Dziwne, ze tego wyburzenia nie nazwano inwestycja miejska, bardzo dziwne.