Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 19°14°
27 kwietnia 2018

Miasto będzie sprzedawało działki budowlane

Miasto będzie sprzedawało działki budowlane
fot. pixabay

Każdy, kto myśli, aby wybudować dom, a nie ma działki budowlanej w Jastrzębiu, będzie mógł ją kupić. Miasto wystawi na sprzedaż kilkadziesiąt parcel.

Pod koniec maja lub w czerwcu ruszy sprzedaż działek pod budownictwo jednorodzinne. Grunty znajdują się przy ulicy Zamłynie. Wielkość działek waha się w granicach 10-12 arów. Jak zapewnia zastępca prezydenta Roman Foksowicz, są to tereny uzbrojone, przygotowane pod budownictwo jednorodzinne.

Osoby, które ukończą budowę domu do 2020 roku są uprawnione do skorzystania z ulgi zwalniającej z płacenia podatku od nieruchomości na okres pięciu lat. Jest to polityka władz miasta wspierająca budownictwo jednorodzinne.

Więcej informacji można uzyskać w Wydziale Mienia Urzędu Miasta. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW zapłaciła 1,4 mld zł do budżetu państwa JSW zapłaciła 1,4 mld zł do budżetu państwa

Małżonkowie pokłócili się o samochód Małżonkowie pokłócili się o samochód

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (19)
gość01.05.2018 13:15

Dziwna obiecanka w uldze podatkowej i nie do spełnienia!!! Jeżeli to takie super to niech Roman Foksowicz rozpocznie budowę, ukończy i zgłosi ukończenie budowy w okresie około jednego roku. Zobaczymy czy w praktyce jest taki dobry jak w obiecankach ten polityk, nie mylić z politologami!!!

Gość01.05.2018 0:00

Okopowa/Reymonta - super działki ze szkodami górniczymi w pakiecie.

Hamisz30.04.2018 16:41

Odradzam budowanie domu, koszty później utrzymania i jeszcze jak się bierze kredyt to się odechciewa , sprzedałem dom kupiłem sobie ponad 60 m w blokach i cieszę się,ze nie martwię sie o nic. A szczególnie,to palenie w piecu.

Gość30.04.2018 11:09

Do Gość 28.04.2018 20:03
29.04.2018 20:07

To zapytaj nas użytkowników byłych już tych pól. Za ile miasto je wzięło. To są krocie pod warunkiem że mieszkasz w Somali. A teraz pędem do UM bo dziś ponoć pracują i po ile leci działka 8 arowa w tamtym miejscu.

Do Gość 28.04.2018 20:0329.04.2018 20:07

Co za głupoty piszesz. Miasto, Urząd Miasta nie ma prawa "wywłaszczyć ludzi i zabrać za grosze". To wyraźnie śmierdzi plotką jak rozpowszechnia PiS. Widać w tej plotce jaka w nich "prawość". Żeby wywłaszczyć "miasto" musi mieć bardzo poważny powód. Udowodnić, że to wyższa konieczność dla dobra mieszkańców. Jakie to są "swoje potrzeby"? A najzabawniejsze jest stwierdzenie " ... siostra boba budowniczego robi w magistracie". Ci z tych z PiS, którzy mają zadanie rozpowszechniania kłamstw aby wygrać wybory do samorządów, okłamują prostych ludzi, którym można wmówić, że władza nie pisowska jest władzą z czasów PZPR i wszystko może. Tak jest, tylko że to PiS uzurpuje sobie pełnię władzy i nie przejmowanie się ani konstytucją RP, ani Kodeksem Karnym, ani żadnym innym przepisem. Dlatego odwracają od siebie uwagę, przenosząc swoje łamanie winy na innych.

banan29.04.2018 9:33

Już w obiegu jest uchwała o zwolnieniu nowo wybudowanych domów mieszkalnych na okres 5 lat. Nie obejmuje jednak osób jeżeli osoba tam mieszkająca jest podatnikiem podatku dochodowego. W związku z powyższym niech Roman Foksowicz nie opowiada głupot!!!!

tak jak w żorach29.04.2018 9:22

jakiś urzędas je kupi za grosze a sprzeda za fortune. W zorach pokazali jak sie to robi. Sprzedał swojej żonie a żoncia mieszkania buduje.

Pokaż wszystkie opinie (19)