Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
27 kwietnia 2018

Miasto będzie sprzedawało działki budowlane

Miasto będzie sprzedawało działki budowlane
fot. pixabay

Każdy, kto myśli, aby wybudować dom, a nie ma działki budowlanej w Jastrzębiu, będzie mógł ją kupić. Miasto wystawi na sprzedaż kilkadziesiąt parcel.

Pod koniec maja lub w czerwcu ruszy sprzedaż działek pod budownictwo jednorodzinne. Grunty znajdują się przy ulicy Zamłynie. Wielkość działek waha się w granicach 10-12 arów. Jak zapewnia zastępca prezydenta Roman Foksowicz, są to tereny uzbrojone, przygotowane pod budownictwo jednorodzinne.

Osoby, które ukończą budowę domu do 2020 roku są uprawnione do skorzystania z ulgi zwalniającej z płacenia podatku od nieruchomości na okres pięciu lat. Jest to polityka władz miasta wspierająca budownictwo jednorodzinne.

Więcej informacji można uzyskać w Wydziale Mienia Urzędu Miasta. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Odnowiony Park Zdrojowy już w maju Odnowiony Park Zdrojowy już w maju

Czym ocieplić dom? Jedno rozwiązanie do kompleksowej izolacji ścian styropianem Czym ocieplić dom? Jedno rozwiązanie do kompleksowej izolacji ścian styropianem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (19)
gość01.05.2018 13:15

Dziwna obiecanka w uldze podatkowej i nie do spełnienia!!! Jeżeli to takie super to niech Roman Foksowicz rozpocznie budowę, ukończy i zgłosi ukończenie budowy w okresie około jednego roku. Zobaczymy czy w praktyce jest taki dobry jak w obiecankach ten polityk, nie mylić z politologami!!!

Gość01.05.2018 0:00

Okopowa/Reymonta - super działki ze szkodami górniczymi w pakiecie.

Hamisz30.04.2018 16:41

Odradzam budowanie domu, koszty później utrzymania i jeszcze jak się bierze kredyt to się odechciewa , sprzedałem dom kupiłem sobie ponad 60 m w blokach i cieszę się,ze nie martwię sie o nic. A szczególnie,to palenie w piecu.

Gość30.04.2018 11:09

Do Gość 28.04.2018 20:03
29.04.2018 20:07

To zapytaj nas użytkowników byłych już tych pól. Za ile miasto je wzięło. To są krocie pod warunkiem że mieszkasz w Somali. A teraz pędem do UM bo dziś ponoć pracują i po ile leci działka 8 arowa w tamtym miejscu.

Do Gość 28.04.2018 20:0329.04.2018 20:07

Co za głupoty piszesz. Miasto, Urząd Miasta nie ma prawa "wywłaszczyć ludzi i zabrać za grosze". To wyraźnie śmierdzi plotką jak rozpowszechnia PiS. Widać w tej plotce jaka w nich "prawość". Żeby wywłaszczyć "miasto" musi mieć bardzo poważny powód. Udowodnić, że to wyższa konieczność dla dobra mieszkańców. Jakie to są "swoje potrzeby"? A najzabawniejsze jest stwierdzenie " ... siostra boba budowniczego robi w magistracie". Ci z tych z PiS, którzy mają zadanie rozpowszechniania kłamstw aby wygrać wybory do samorządów, okłamują prostych ludzi, którym można wmówić, że władza nie pisowska jest władzą z czasów PZPR i wszystko może. Tak jest, tylko że to PiS uzurpuje sobie pełnię władzy i nie przejmowanie się ani konstytucją RP, ani Kodeksem Karnym, ani żadnym innym przepisem. Dlatego odwracają od siebie uwagę, przenosząc swoje łamanie winy na innych.

banan29.04.2018 9:33

Już w obiegu jest uchwała o zwolnieniu nowo wybudowanych domów mieszkalnych na okres 5 lat. Nie obejmuje jednak osób jeżeli osoba tam mieszkająca jest podatnikiem podatku dochodowego. W związku z powyższym niech Roman Foksowicz nie opowiada głupot!!!!

tak jak w żorach29.04.2018 9:22

jakiś urzędas je kupi za grosze a sprzeda za fortune. W zorach pokazali jak sie to robi. Sprzedał swojej żonie a żoncia mieszkania buduje.

Gość28.04.2018 20:03

do obserwatoraNie zazdrość a wstręt bo człowiek czeka ponad 10 lat żeby wybudować się na polu swojego ojca i nie idzie. A w takim bziu sołtys z księdzem robią przekręt i z dnia na dzień i idzie, na młyńskiej idzie ale warunek nabywca to człowiek "klasy wyższej". Na przecięciu ulic Reymonta i okopowej idzie bo miasto wywłaszczyło ludzi i zabrało za grosze dla swoich potrzeb. A ty w Boryni dalej czekasz aż ci 8arów przekwalifikują ale kiedy? No i tam też był wyjątek ale siostra boba budowniczego robi w magistracie.

obserwator28.04.2018 18:19

Wyraźnie widać zazdrosnych o to, że w tym miescie coś się dzieje.

zdrojowiec28.04.2018 18:17

Miasto robi co może, aby niepełnosprawnym żyło się lepiej. Oddaje mieszkania na parterze, likwiduje bariery, ale czasem sąsiedzi nie dają żyć takim osobom. Wstyd! Aby zabierać miejsce parkingowe pod blokiem, gdzie parkował człowiek z amputowanymi nogami.

Pokaż wszystkie opinie (19)