Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
30 kwietnia 2018

Biskup pozwala jeść mięso w piątek - udzielił dyspensy

Biskup pozwala jeść mięso w piątek - udzielił dyspensy
fot. pixabay

W piątek, 4 maja, nie obowiązuje post jakościowy wiernych Kościoła Katolickiego. Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc udzielił wiernym archidiecezji katowickiej dyspensy.

Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc udzielił wiernym archidiecezji katowickiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych (potocznie nazywanej postem jakościowym) w piątek, 4 maja br. Tego dnia przypada wspomnienie św. Floriana - patrona archidiecezji katowickiej, a także hutników, strażaków, koksowników, kominiarzy i piekarzy.

Wiernych, którzy skorzystają z dyspensy, metropolita katowicki zachęca do podjęcia dzieł miłosierdzia lub innych czynów pokutnych.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Trwa majówka w Jarze Południowym Trwa majówka w Jarze Południowym

W czasie majówki wzmożone patrole Policji na drogach W czasie majówki wzmożone patrole Policji na drogach

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (39)
patriota04.05.2018 16:32

Chrystus założył Kościół i z pewnością chce nas zbawić w Kościele. Tego nie można rozdzielać. A jesli dasz dzieciom wybór, to może nie zechcą np chodzić do szkoły? Pozwolisz na to? Wiara bez kościoła to bezdroża. Oczywiście Kościół składa się z grzeszników, ale do takich przyszedł Jezus aby ich ratować.

Do wszystkich którzy ... 03.05.2018 10:54

Coraz mniej dzieci jest chrzczonych, idzie do komunii. Młodzi rodzice nie chcą już brać odpowiedzialności i narzucać swym dzieciom podporządkowania się jakiejś konkretnej religii. Chcą aby dzieci były świadome tego co wybierają. Tak, kościół katolicki jest wyrachowany. Coraz więcej ludzi przestało chodzić do kościoła. Ale nadal wierzą w Boga. Nie łączą swej wiary z kościołem.
Piszesz z zawiścią, co oznacza, że nie przestrzegasz dekalogu. A to jest występowanie przeciw nakazom BOGA. Nie kościoła.

dysydent03.05.2018 10:46

O żadne ''sakramenty'' nigdy nikogo nie prosiłem a tym bardziej nie prosił bym jakiegoś klechy bo mam na nich ogromną alergię.

Do wszystkich którzy nienawidzą kościoła.03.05.2018 8:06

Skoro tak krytykujecie Kościoły to dlaczego tyle was jest do chrztu, komuni dziecka czy też na ślubach? Przecież sami mówicie że Kościół jest zły, a później przychodzicie i prosicie o sakramenty. Banda nie powiem czego...

wierzący03.05.2018 7:41

Bóg jest jeden i kocha także tych, którzy na Niego "plują". On kocha nas, swoje dzieci miłością bezwarunkową.

Seboc02.05.2018 22:31

Nie ma tamtego swiata. W ziemi zjedza nas robaki i tyle.

biskup? 02.05.2018 18:31

On może udzielać tylko sobie takiej dyspensy. Zażeracie się kiedy tylko chcecie, kpiąc sobie z nas. Ale my ni chcemy was słuchać i waszych kłamstw.
Do "brat": Tak Bóg was widzi i widzi co robicie. Jak powołując się na Niego, okłamujecie nas. Chcecie nami sterować. Kościelni nie są wcale lepsi od nas zwykłych wierzących. My mamy lepszy kontakt z Bogiem, bo Go rzeczywiście miłujemy jak On nas.

Pokaż wszystkie opinie (39)