Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
30 kwietnia 2018

W czasie majówki wzmożone patrole Policji na drogach

W czasie majówki wzmożone patrole Policji na drogach

Długi weekend to czas wypoczynku. Jednak warto zadbać o swoje bezpieczeństwo na drodze a także o to, aby mieszkanie czy dom nie padły łupem złodziei.

Podczas tegorocznego długiego weekendu majowego, tak jak i w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek, czuwają policjanci ruchu drogowego. Policyjne działania rozpoczęły się dzisiaj o 6.00 i potrwają do 6 maja do godz. 22.00.

- W czasie działań policjanci sprawdzają czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Mundurowi kontrolują także stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Kierowcy jednośladów, oprócz czerpania radości z szybkiej jazdy, powinni przede wszystkim pamiętać o bezpieczeństwie – swoim i innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy o bezpieczną jazdę. Motocykl nie ma poduszek powietrznych i pasów bezpieczeństwa, kask i odzież ochronna nie zapobiegną obrażeniom. Dlatego tak ważne jest, by motocykliści podczas jazdy kierowali się rozumem, a nie chęcią przeżycia przygody za wszelka cenę, ponieważ ta cena może być bardzo wysoka.

Policja apeluje do kierujących o rozwagę. Jedźmy ostrożnie, przestrzegając przepisów, z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim zależy od samych kierowców - od ich rozwagi, umiejętności przewidywania zagrożeń i szacunku dla innych kierowców.

Warto odpowiednio zabezpieczyć mieszkanie, aby nie stało się łupem złodziei.

- Nie ma niestety idealnych zabezpieczeń przed włamaniem, ale sami możemy zminimalizować jego ryzyko. Najlepszym zabezpieczeniem mieszkania jest… życzliwy sąsiad. Poprośmy go, aby zwrócił uwagę na to, co dzieje się z mieszkaniem podczas naszej nieobecności. Powierzmy mu klucze do naszego mieszkania. Poprośmy, żeby co jakiś czas otworzył okna i włączył wieczorem światło, zabrał z wycieraczki gazetki reklamowe i wyjął korespondencję ze skrzynki na listy - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Bezpieczniej w mieście? Miasto wesprze Policję? Bezpieczniej w mieście? Miasto wesprze Policję?

Uwaga! Policja apeluje o ostrożność na drogach Uwaga! Policja apeluje o ostrożność na drogach

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
Olaf01.05.2018 16:06

Zadarmo tego nie robia maja placone 100% wiecej.

Swój01.05.2018 13:19

Policjanci pilnują aby nikt nie musiał pisać i śmiertelnych ofiarach głupoty. Zwłaszcza młodych przygłupów, którzy kupili wyklepany złom o nazwie szacownej firmy BMW i Audi.
Każdy złapany złodziej, powinien się modlić aby dostać się w ręce policji. Policja działa zgodnie z przepisami i nakazami. Poszkodowani mieszkańcy i sąsiedzi nie muszą. A złapani przez bas na pewno nie zostaną wypuszczeni wolno.

Jan01.05.2018 8:29

Teraz się wyśmiewają z Policji, że podczas długiego majowego weekendu będą dbać o nasze bezpieczeństwo, a jak przyjdzie co do czego to Policja pomóż !!!!!!!!

seboc30.04.2018 20:25

Strach sie bac.

KAZ30.04.2018 16:18

W długi weekend. A w normalny weekend już policja nie czuwa.