Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Przejdź do portalu
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 26°19°
30 kwietnia 2018

W czasie majówki wzmożone patrole Policji na drogach

W czasie majówki wzmożone patrole Policji na drogach

Długi weekend to czas wypoczynku. Jednak warto zadbać o swoje bezpieczeństwo na drodze a także o to, aby mieszkanie czy dom nie padły łupem złodziei.

Podczas tegorocznego długiego weekendu majowego, tak jak i w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek, czuwają policjanci ruchu drogowego. Policyjne działania rozpoczęły się dzisiaj o 6.00 i potrwają do 6 maja do godz. 22.00.

- W czasie działań policjanci sprawdzają czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Mundurowi kontrolują także stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Kierowcy jednośladów, oprócz czerpania radości z szybkiej jazdy, powinni przede wszystkim pamiętać o bezpieczeństwie – swoim i innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy o bezpieczną jazdę. Motocykl nie ma poduszek powietrznych i pasów bezpieczeństwa, kask i odzież ochronna nie zapobiegną obrażeniom. Dlatego tak ważne jest, by motocykliści podczas jazdy kierowali się rozumem, a nie chęcią przeżycia przygody za wszelka cenę, ponieważ ta cena może być bardzo wysoka.

Policja apeluje do kierujących o rozwagę. Jedźmy ostrożnie, przestrzegając przepisów, z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim zależy od samych kierowców - od ich rozwagi, umiejętności przewidywania zagrożeń i szacunku dla innych kierowców.

Warto odpowiednio zabezpieczyć mieszkanie, aby nie stało się łupem złodziei.

- Nie ma niestety idealnych zabezpieczeń przed włamaniem, ale sami możemy zminimalizować jego ryzyko. Najlepszym zabezpieczeniem mieszkania jest… życzliwy sąsiad. Poprośmy go, aby zwrócił uwagę na to, co dzieje się z mieszkaniem podczas naszej nieobecności. Powierzmy mu klucze do naszego mieszkania. Poprośmy, żeby co jakiś czas otworzył okna i włączył wieczorem światło, zabrał z wycieraczki gazetki reklamowe i wyjął korespondencję ze skrzynki na listy - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

W weekend wzmożone kontrole policji W weekend wzmożone kontrole policji

Uwaga! Dzisiaj policjanci pilnują przejść dla pieszych Uwaga! Dzisiaj policjanci pilnują przejść dla pieszych

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
Olaf01.05.2018 16:06

Zadarmo tego nie robia maja placone 100% wiecej.

Swój01.05.2018 13:19

Policjanci pilnują aby nikt nie musiał pisać i śmiertelnych ofiarach głupoty. Zwłaszcza młodych przygłupów, którzy kupili wyklepany złom o nazwie szacownej firmy BMW i Audi.
Każdy złapany złodziej, powinien się modlić aby dostać się w ręce policji. Policja działa zgodnie z przepisami i nakazami. Poszkodowani mieszkańcy i sąsiedzi nie muszą. A złapani przez bas na pewno nie zostaną wypuszczeni wolno.

Jan01.05.2018 8:29

Teraz się wyśmiewają z Policji, że podczas długiego majowego weekendu będą dbać o nasze bezpieczeństwo, a jak przyjdzie co do czego to Policja pomóż !!!!!!!!

seboc30.04.2018 20:25

Strach sie bac.

KAZ30.04.2018 16:18

W długi weekend. A w normalny weekend już policja nie czuwa.