Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
EkoOkna
2 maja 2018

Uwaga! Złodzieje okradają mieszkania

Uwaga! Złodzieje okradają mieszkania

W czasie długiego weekendu wielu mieszkańców wyjeżdża na majówkę i cieszy się chwilami w gronie rodziny czy przyjaciół. Niestety, także przestępcy starają się „wykorzystać” ten czas.

Często właśnie w czasie świąt, długich weekendów, urlopów łupem złodziej padają pozostawione przez wyjeżdżających mieszkania, domy. Co zrobić, aby uchronić się przed takimi zdarzeniami?

 Nie ma niestety idealnych zabezpieczeń przed włamaniem, ale sami możemy zminimalizować jego ryzyko. Najlepszym zabezpieczeniem mieszkania jest… życzliwy sąsiad. Poprośmy go, aby zwrócił uwagę na to, co dzieje się z mieszkaniem podczas naszej nieobecności. Powierzmy mu klucze do naszego mieszkania. Poprośmy, żeby co jakiś czas otworzył okna i włączył wieczorem światło, zabrał z wycieraczki gazetki reklamowe i wyjął korespondencję ze skrzynki na listy - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uciekał przed wywiadowcami z powodu narkotyków Uciekał przed wywiadowcami z powodu narkotyków

Alarm w banku postawił na nogi  mundurowych Alarm w banku postawił na nogi mundurowych

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
Do Gość Dziś o 7:2102.05.2018 18:26

Ty nie masz problemu z sobą bi nie rozumiesz co bredzisz. Ale otoczenie ma cię dosyć z twoimi głupimi "przemyśleniami". Ni życzymy ci niczego dobrego.

dyzio02.05.2018 14:35

A potem idzie kasa i fanty na prochy, które można nabyć na Krakowskiej w każdej ilości, o każdej porze dnia i nocy. Chociaż przyzwoici równierz podjeżdżają brykami. Mimo, że zwrócono się o pomoc do policji, a ta przyjęła informację, to niestety chociaż powinna zadziałać zgodnie z prawem z urzędu nie podjęła żadnych działań. Natomiast jak ktoś ma zwidy na balkonie i widzi ufo , policja przyjeżdża, jak miało to miejsce kilki miesięcy temu. Nowy komendant obiecał walkę z dilerką. Czekamy, czekamy.

Gość02.05.2018 12:23

Kamera IP w domu i po sprawie.

Gość02.05.2018 11:00

Gościu z 10:57, szkoda, że nie zrozumiałeś wpisu .

do Gościa02.05.2018 11:00

Lepiej jak by był ugór, zimno a w koło pętało się mnóstwo elementów deptających porozrzucane śmieci ? Dziwny jesteś .

Do Gość02.05.2018 10:57

Piszesz że sadzą krzewy i kwiaty... ? Że ocieplają bloki... ? Że instalują monitoringi...? Że montują elektroniczne zamki do śmietników ?
Czyli że macie ładną okolicę, ciepłe mieszkania, jesteście bezpieczni i macie wydzielone miejsca na odpady... hmmm...
Fajnie że o tym wspominasz... ktoś się o was troszczy...
U nas w Bytomiu tylko pomarzyć...

Gość02.05.2018 7:21

Myślałem, że piszą o zarządach spółdzielni mieszkaniowych, które ciągle myślą, co by tu jeszcze zlecić zaprzyjaźnionej firmie, żeby wyciągnąć od lokatorów jeszcze więcej kasy. Kiedy sadzą kwiaty i krzewy to wiem, że za kilka tygodni przyjedzie ciężki sprzęt i to zniszczy. Ocieplają bloki, ale przy drzwiach wejściowych można zimą zamarznąć, bo takie są szczelne, a na dodatek mają grubość kartki papieru. Montują kamery i elektroniczne zamki do śmietników, to wokół nich walają się metry sześcienne śmieci, w tym zwożone z całej okolicy. Grunt, że firmy miały zlecenia i zarobiły.