Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
2 maja 2018

Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Wywiesiliście Biało-Czerwoną?

Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Wywiesiliście Biało-Czerwoną?

W środę obchodzimy Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. To dobry czas, aby oddać szacunek naszym barwom narodowym, poprzez umieszczenie flagi na naszych domach, blokach.

Czy jastrzębianie chętnie prezentują Biało-Czerwoną w dniu jej święta? Można się o tym przekonać robiąc wycieczkę po naszych osiedlach. Wydaje się, że nasza flaga jest coraz częściej wywieszana, w porównaniu do lat wcześniejszych.

Jeśli, ktoś nie posiada Biało-Czerwonej, a chciałby ją dumnie dzisiaj wywiesić, może otrzymać ją bezpłatnie. Dzisiaj, przed Małą Galerią o godzinie 15:30 jastrzębska Platforma Obywatelska będzie bezpłatnie rozdawała flagi.

Jeśli jednak mieszkańcy jeszcze dobitniej chcieliby wyrazić swój szacunek i przywiązanie do naszych barw narodowych, to mają ku temu bardzo dobrą okazję. Właśnie dzisiaj, 2 maja, organizowane są miejskie obchody Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Wszyscy chcący wziąć w nich udział zaproszeni są pod kino „Centrum” o godz. 16:00. Właśnie tam zostanie rozwinięta ogromna 550-metrowa Biało-Czerwoną, którą poniosą mieszkańcy Jastrzębia. Biało-Czerwona przemierzy al. Józefa Piłsudskiego - al. Jana Pawała II, aby swój marsz zakończyć przed Halą Widowiskowo-Sportową.

W 2004 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, ustanowił dzień 2 maja Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W tym samym roku Polska wstąpiła do Unii Europejskiej.

Polub i udostępnij
Czytaj też

300 flag rozdano w 15 minut 300 flag rozdano w 15 minut

Ponieśli 550-metrową flagę ulicami miasta Ponieśli 550-metrową flagę ulicami miasta

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (20)
Radio Teheran03.05.2018 12:58

To jest prawda. Uzycie flagi i godla jest uregulowane ustawa.
Noszenie orla na spodniach dresow, czy wieszanie godla z boku centralnie widniejacego krzyza w szkole zgodne z ustawa nie sa i nie maja nic wspolnego z szacunkiem do narodowych symboli.

Gość03.05.2018 11:56

Mieszkaniec
Dziś o 10:39


Zajedź do Raciborza i zobacz jakie flagi wiszą na domach patriotów.
Dodam że mają 3 kolory i taką dziwną wronę na środku.

Heniek03.05.2018 11:46

Flaga może wisieć cały rok ale nie ma takich Patriotów całorocznych tylko jednodniowi .

do Mieszkaniec03.05.2018 11:32

Wczoraj wszyscy Posłowie RP a jest Ich 460 afiszowali się z Flagą Polski a ilu z Nich jest prawdziwymi Patriotami bo według Mnie może max 5 -ięciu reszta to statyści gotowi sprzedać się za srebrniki .

do Mieszkaniec03.05.2018 11:22

Zapoznać się należy jakie jest ustawodawstwo odnośnie wywieszania Polskiej Flagi na Terytorium Polski a nie mów co tam w Niemczech czy innych krajach robią ze swoimi flagami .

Mieszkaniec 03.05.2018 10:39

Mało flag wisi na domach. Czy tu mieszkają patrioci? Mało nas. Nie trzeba walczyć, umierać, skandować "POLSKA". Wystarczy mieć szacunek do innych współplemieńców. Dziś powinno wywiesić się flagę.
Czy byliście w innych krajach europy; Niemcy, Holandia, Belgia, Francja, Szwecja, Norwegia, Hiszpania, Włochy,... Przy wielu domach wiszą flagi. Na co dzień. Nie tylko od święta. A oni też nie lubią swoich polityków. Zarzucają im wiele złych działań. Polityka jest bardzo daleko od patriotyzmu, choć politycy mają gęby pełne frazesów.

do szakal03.05.2018 10:28

Nie zauważyłeś, że krytykujesz siebie?

Pokaż wszystkie opinie (20)