Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 27°22°
1 maja 2018

Ponieśli 550-metrową flagę ulicami miasta

Ponieśli 550-metrową flagę ulicami miastaZobacz więcej zdjęć
fot. kb / jastrzebieonline.pl

W dniu 2 maja, który został ogłoszony Dniem Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. W Jastrzębiu odbyły się uroczystości z tym związane. Pogoda dopisała i jastrzębianie chętnie wzięli udział we wspólnym przemarszu.

Jastrzębianie ponieśli biało-czerwoną flagę o długości 550 metrów głównymi ulicami miasta. W obchodach wzięli udział przedstawiciele różnych organizacji pozarządowych czy szkół. Chętnych do niesienia flagi nie zabrakło. W przemarszu wzięli również udział przedstawiciele władz miasta z prezydent Anną Hetman.

Ideę przewodnią przemarszu było uczczenie Święta Flagi i zamanifestowanie przywiązania do barw narodowych, danie wyraz uczuciom patriotycznym ponad wszelkimi podziałami. Flaga biało-czerwona to symbol, który łączy Polaków i zachęca do wspólnego działania na rzecz Ojczyzny. Taka właśnie idea przyświecała nie tylko jastrzębskim uroczystością związanym z Dniem Flagi Rzeczpospolitej Polskiej.

Polub i udostępnij
Czytaj też

300 flag rozdano w 15 minut 300 flag rozdano w 15 minut

Uwaga! Utrudnienia w ruchu w centrum miasta Uwaga! Utrudnienia w ruchu w centrum miasta

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (25)
Gość04.05.2018 21:16

https://demotywatory.pl/4849361/Jak-powinna-wygladac-polska-flaga-Moze-sie-przydac-przy 


A tak na marginesie to wyglądało jak Ruś Biała i Ruś Czerwona też takimi barwami się odróżniali.

Gość04.05.2018 20:32

Kiedy widzę fotorelacje na fb to myślę jest nadzieja dla Polski. Pomimo jadu i goryczy Jastrzębianie byli szczęśliwi kiedy brali udział w tym wydarzeniu. I nikt tego nie zmieni. Świetny pomysł!

KAZ04.05.2018 19:16

@Olek. Przecież to była zagrywka polityczna. Rozejrzyj się wokół. Pełno nienawiści. Polak do Polaka ziaje ogniem. Nie widzę żadnej więzi na ulicy. A przecież 95% to katolicy. Czyżby przykład wynieśli z kościołów?

Patryjota 04.05.2018 18:48

Niesli dwa kawałki materiału... To nie była flaga, proste

Olek04.05.2018 16:10

Bardzo dobrze się stało,ze flaga biało-czerwona w jakimś stopniu mieszkańców mojego miasta zbliżyła.Dzięki Bogu nie widziałem w tym miejscu "szmaty" z "gwiazdkami".Oby takie słowa jak Bóg Honor Ojczyzna także były wspólne dla wszystkich "ziomali".

Jesion04.05.2018 14:45

Byłem pozytywnie zaskoczony ilością ludzi w różnym wieku, którzy przyszli nieść flagę. Bardzo fajna inicjatywa.

patriota04.05.2018 11:42

Ludzie bez wyobraźni lub malkontenci mogą narzekać. Ale Kolory naszej polskiej flagi "zszyte" lub jak kto woli "złączone" mieszkańcami mają swoją symbolikę. To było radosne, piekne przeżycie. Szkoda, że was tam nie było - marudy!

Pokaż wszystkie opinie (25)