Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
4 maja 2018

Oświetlono drogę do granicy z Czechami

Oświetlono drogę do granicy z Czechami
fot. UM Jastrzębie

Droga do granicy z Republiką Czeską została oświetlona. W ramach prac zamontowano nowoczesne lampy typu LED.

Ponad 2763 metrów wybudowanej linii oświetlenia drogi to efekt końcowy prac, które prowadzone były na ulicy Żwirki i Wigury na odcinku od skrzyżowania z ul. Wyzwolenia do granicy turystycznego przejścia z Republiką Czeską, z odgałęzieniem do ul. Spacerowej.

- Pod koniec kwietnia zakończone zostały tam roboty związane z poprawą jakości oświetlenia tego odcinka. W ramach zadania zabudowano dodatkowo 22 słupy betonowe linii napowietrznej i 21 szt. słupów stalowych linii kablowych ziemnych. Na całej  trasie zainstalowano aż 68 nowoczesnych lamp typu LED. Koszt inwestycji wyniósł 234 000 zł - informuje jastrzębski magistrat.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Polska kupuje coraz więcej węgla z zagranicy Polska kupuje coraz więcej węgla z zagranicy

Nowe oświetlenie w mieście Nowe oświetlenie w mieście

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (15)
GW05.05.2018 20:41

Reakcja na nieprzychylny władzom komentarz była do przewidzenia.
60 groszy za wpis?

do Polany Tyran05.05.2018 10:37

Radnych PiS może i tylko 9 ale są w koalicji ze Wspólnotą Samorządową i Samorządnym Jastrzębiem (to już nie stowarzyszenie SLD) więc tak naprawdę mają zdecydowaną większość w radzie. Nie liczy się dobro miasta a tylko robienie pod górkę innym i przegłosowywanie własnych inicjatyw. Czekam na radę która daleko w tyle będzie miała łatki partyjne i kolesiostwo a w końcu wszyscy razem będą patrzeć wyłącznie na dobro miasta. Bo teraz tak nie jest niestety.

Polny Tyran05.05.2018 10:33

Do znam i wiem. Działacze PiS nie będą musieli uciekać, gdyż wyznawcy PO, .N, i inni unicestwią się pomiędzy sobą, pełni nienawiści, zazdrości i długo by jeszcze wymieniać czego ....

Polny Tyran05.05.2018 10:28

Do GW. Sądząc po Twojej wypowiedzi, jedynym obiektywnym źródłem informacji dla Ciebie jest TVN24 i Gazeta Wyborcza. Prawdopodobnie stąd ten nick. Wyłącz telewizor rozglądnij się wokół, wyjdź na zewnątrz. Trochę zaboli, ale potem będzie już lepiej...

do GW05.05.2018 9:54

Wyluzuj i włącz myślenie!!! Tut. Rada Miasta liczy 23. posłów. Radnych PiS jest tylko 9. Pozostałych 14. to radni PO, Stowarzyszenia pani Hetman i stowarzyszenia SLD oraz ze wspólnoty pana Janeckiego. Dlaczego PiS ci w gardzieli stoi?

uuu05.05.2018 8:50

Żwirki i Wigury jest asfaltowa, ale to odgałęzienie do granicy, to droga gruntowa prowadząca do lasu... Jeśliby po przekroczeniu granicy skręcić w prawo to dojedzie się(rowerem) do knajpki o wymownej nazwie: "Na konci sveta"...

Prawdomowny04.05.2018 23:44

Nie mam pojęcia gdzie to jest bo nie jeżdżę na rowerze czy hulajnodze do Czech ale przeraża mnie fakt, ze w ścisłym centrum sa zupełnie ciemne ulice a tam na deptaku widno.

Pokaż wszystkie opinie (15)