Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
4 maja 2018

JSW: Do końca 2030 r. chcą zainwestować 19 mld zł

JSW: Do końca 2030 r. chcą zainwestować 19 mld zł
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Nakłady na inwestycje mają zapewnić Jastrzębskiej Spółce Węglowej rozwój i produkcję większej ilości węgla oraz koksu.Ma to gwarantować rozwój firmy. 

- Pamiętajmy o tym, że przez lata kryzysu w samej JSW i w spółkach grupy inwestycji praktycznie nie było. W samych robotach korytarzowych mamy do nadrobienia zaległości w postaci 5 tysięcy metrów - mówił dla „Jastrzębskiego Węgla”, Daniel Ozon, prezes JSW.

Strategia Grupy JSW do 2030 roku zakłada inwestycje w Grupie na poziomie około 19 miliardów złotych. Te inwestycje mają zapewnić Grupie Kapitałowej systematyczny rozwój, w tym produkowanie większej ilości węgla koksowego i koksu.  

- Przypomnę, że strategia zakłada stopniowy wzrost produkcji węgla z 14,9 mln ton w 2017 roku do 18,2 mln ton w 2030 roku. Z wydobyciem schodzimy coraz niżej, na każdej kopalni będziemy budować nowe poziomy, będziemy pogłębiać szyby. Już teraz modernizujemy zakłady przeróbcze kopalń Budryk i Knurów-Szczygłowice. To te najważniejsze inwestycje, na które musimy mieć pieniądze. Ponadto w strategii założono, że poziom produkcji i sprzedaży koksu będzie wynosił powyżej 3,4 mln ton. Docelowo, koks wielkopiecowy o wysokich parametrach ma stanowić aż 78 proc. produkcji Grupy. Aby osiągnąć taką produkcję koksu musimy zmodernizować dwie baterie koksownicze w Koksowni Przyjaźń - wyjaśniał Daniel Ozon w "Jastrzębskim Węglu". 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Wirtualna rzeczywistość  JSW: Wirtualna rzeczywistość

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
ucho05.05.2018 12:11

ale ładnie zatrzęslo o 10:58 !!! 9-tka na zofiówce w partii H, takie małe trzesienie ziemi jakieś 4-5 st Richtera. Jeden chłop został odcięty, brak z nim kontaktu. Oby wszytko dobrze sie zakonczyło. Ratowniki idą z pomocą.

Songo04.05.2018 21:19

Świadczenia muszą być nadpłacone

Jony04.05.2018 15:09

Trzabyło się uczyć to też byś leżał a tak to nadajesz sie tylko do łopaty

do elektryk z rozdzielni04.05.2018 12:37

Naco ci śrubokręt i tak tam Leżysz jak leber na ławie lepiej nowe gazety niech ci kupia

Oko proroka04.05.2018 10:51

Chcą, ja też chcę jeszcze raz polecieć do Nowej Zelandii ,kiedyś też chciałem!????

kalifaktor04.05.2018 9:07

sprzedali koksownie za 300 mln a odkupią za 550 mln.tak się robi interesy w JSW

Sceptyk04.05.2018 8:58

Chca zainwestowac czy wydac. Bo jak na razie wydaja na zabawki i przyjemnosci dla prezesow. Drony, samochody elektryczne, koncerty jubileuszowe i kto wie na co jeszcze. A w kopalniach brak podstawowych rzeczy jak wciagarki reczne, noże kombajnowe, śruby, żarówki etc. Niech mi ktoś napisze ile zysku już przyniosły drony i samochody elektryczne bo jeśli nie przyniosly zadnego to byl tylko wydatek anie nie inwestycja.

Pokaż wszystkie opinie (11)