Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 14°10°
24 maja 2018

Na kogo głosują jastrzębianie? Przedstawiamy wyniki ankiety

Na kogo głosują jastrzębianie? Przedstawiamy wyniki ankiety
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Od początku kwietnia na naszej stronie można było wypełniać ankietę o preferencjach politycznych mieszkańców Jastrzębia-Zdroju. Na kogo głosują jastrzębianie? Poniżej przedstawiamy szczegółowe wyniki. W badaniu wzięło udział 1202 internautów.

Według wyników 53% jastrzębian kieruje się przynależnością do partii politycznych w przypadku wyborów samorządowych. Tylko 21% ankietowanych uznało, że przynależność partyjna kandydata na radnego lub prezydenta miasta nie ma żadnego znaczenia.

Gdyby wybory odbyły się teraz 42% ankietowanych zagłosowałoby na obecną prezydent Annę Hetman, na drugim miejscu znalazłby się „inny kandydat” (34%), na trzecim miejscu z wynikiem 18% znalazł się Łukasz Kasza (PiS). W przypadku ostatniego kandydata, dopiero niedawno okazało się, że jest oficjalnym kandydatem PiS (ankieta została przeprowadzona zanim oficjalnie ogłoszono start Łukasza Kaszy). 6% ankietowanych zadeklarowało, że nie zagłosuje w nadchodzących wyborach samorządowych.

 
 
 
 
 

W przypadku wyborów na radnego 25% głosów ankietowanych otrzymaliby kandydaci Prawa i Sprawiedliwości i 25% kandydaci Platformy Obywatelskiej. „Inne ugrupowanie” otrzymałoby 13%. Niżej znaleźliby się Sojusz Lewicy Demokratycznej, Samorządne Jastrzębie, Dla Jastrzębia i na końcu Wspólnota Samorządowa. Nie głosowałoby 7% ankietowanych.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Najaktywniejszą grupą, która wypełniała ankietę byli mężczyźni (65%) w wieku 36-46 lat (29%), a po nich mężczyźni w wieku 47-55 lat oraz 55 lat i więcej. Wskazuje to na to, że młodsi mieszkańcy nie interesują się polityką lokalną. Jastrzębianie w wieku 18-26 lat to tylko 12% wszystkich głosujących w ankiecie.
 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębie ma kandydata w Eurowyborach - to Jakub Gruszka! Jastrzębie ma kandydata w Eurowyborach - to Jakub Gruszka!

Jastrzębianin chce zostać europosłem Jastrzębianin chce zostać europosłem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (33)
Hamisz27.05.2018 14:50

Ciekawe,że za hetman tyle głosuję. To wszytsko pic na wode.

02.06 marsz przeciw przymusowi27.05.2018 13:05

To niekoniecznie "jastrzębianie", tylko kibice tego portalu, o profilu... no, takim jak widać ;-)
co do "młodych", to prawidłowo. Młodzi ludzie mają siedzieć cicho, uczyć się i nabierać doświadczenia.
Polityką powinna się zajmować "starszyzna" rodu, a nie gówniarze.
Więc, z całym szacunkiem do Kaszy, za młody jesteś, synku. Oczywiście poparcie dla "mocnej figury" to tylko na tym portalu takie wysokie ;-)
I, o zgrozo, póki co nie ma na kogo głosować...

Rylok 25.05.2018 6:22

A ja zagłosuje na tego co mi parkingi porobi!

Archi24.05.2018 19:48

Na Hetmanową młodzi nie zagłosują bo wiadomo ze nadaje sie tylko do pozowania do zdjęć. Na Kasze tym bardziej. Matusiak go już przekupil. Ciekawe czym? Moze załatwi komuś z rodziny robotę w JSW bądź stworzy podobną do JSW Ochrona w której prezesuje jego syneczek. Ludzie już nie są tacy głupi wiec mam nadzieje ze do wyborów dowiedzą sie kim są kandydanci na prezydenta. Podsumują p.Hetman i dowiedzą sie dlaczego Kasza idzie z ramienia PiS.

Gość24.05.2018 18:34

Widać że miasto normalnieje

Pan InformatorPan Informator24.05.2018 16:59

@Wasabi ankieta nie zliczała podwójnych głosów. Co prawda można było ją wypełnić kilka razy, lecz kolejne głosy nie były zliczane. Korzystaliśmy z zewnętrznego serwisu do przeprowadzania ankiet i niestety pojawiły się takie niedogodności. Przy kolejnej ankiecie system będzie bardziej dopracowany.

Wasabi 24.05.2018 16:40

Niestety ankieta była nieobiektywna ponieważ sam osobiście wypełniałem ją 5 razy. Co do wyborów to myśle, że ani POwcy ani PiSowcy się nie sprawdzili i należy szukać kandydatów spoza tych ugrupowań a najlepiej niezrzeszonych i niezależnych. PO to partia dla bogatych a PiS to hipokryci. Życzę miłego dnia.

Pokaż wszystkie opinie (33)