Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Przejdź do portalu
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 26°19°
24 maja 2018

Na kogo głosują jastrzębianie? Przedstawiamy wyniki ankiety

Na kogo głosują jastrzębianie? Przedstawiamy wyniki ankiety
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Od początku kwietnia na naszej stronie można było wypełniać ankietę o preferencjach politycznych mieszkańców Jastrzębia-Zdroju. Na kogo głosują jastrzębianie? Poniżej przedstawiamy szczegółowe wyniki. W badaniu wzięło udział 1202 internautów.

Według wyników 53% jastrzębian kieruje się przynależnością do partii politycznych w przypadku wyborów samorządowych. Tylko 21% ankietowanych uznało, że przynależność partyjna kandydata na radnego lub prezydenta miasta nie ma żadnego znaczenia.

Gdyby wybory odbyły się teraz 42% ankietowanych zagłosowałoby na obecną prezydent Annę Hetman, na drugim miejscu znalazłby się „inny kandydat” (34%), na trzecim miejscu z wynikiem 18% znalazł się Łukasz Kasza (PiS). W przypadku ostatniego kandydata, dopiero niedawno okazało się, że jest oficjalnym kandydatem PiS (ankieta została przeprowadzona zanim oficjalnie ogłoszono start Łukasza Kaszy). 6% ankietowanych zadeklarowało, że nie zagłosuje w nadchodzących wyborach samorządowych.

 
 
 
 
 

W przypadku wyborów na radnego 25% głosów ankietowanych otrzymaliby kandydaci Prawa i Sprawiedliwości i 25% kandydaci Platformy Obywatelskiej. „Inne ugrupowanie” otrzymałoby 13%. Niżej znaleźliby się Sojusz Lewicy Demokratycznej, Samorządne Jastrzębie, Dla Jastrzębia i na końcu Wspólnota Samorządowa. Nie głosowałoby 7% ankietowanych.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Najaktywniejszą grupą, która wypełniała ankietę byli mężczyźni (65%) w wieku 36-46 lat (29%), a po nich mężczyźni w wieku 47-55 lat oraz 55 lat i więcej. Wskazuje to na to, że młodsi mieszkańcy nie interesują się polityką lokalną. Jastrzębianie w wieku 18-26 lat to tylko 12% wszystkich głosujących w ankiecie.
 

Polub i udostępnij
Czytaj też

21 października odbędą się wybory samorządowe 21 października odbędą się wybory samorządowe

OWN czeka na mieszkańców OWN czeka na mieszkańców

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (33)
Hamisz27.05.2018 14:50

Ciekawe,że za hetman tyle głosuję. To wszytsko pic na wode.

02.06 marsz przeciw przymusowi27.05.2018 13:05

To niekoniecznie "jastrzębianie", tylko kibice tego portalu, o profilu... no, takim jak widać ;-)
co do "młodych", to prawidłowo. Młodzi ludzie mają siedzieć cicho, uczyć się i nabierać doświadczenia.
Polityką powinna się zajmować "starszyzna" rodu, a nie gówniarze.
Więc, z całym szacunkiem do Kaszy, za młody jesteś, synku. Oczywiście poparcie dla "mocnej figury" to tylko na tym portalu takie wysokie ;-)
I, o zgrozo, póki co nie ma na kogo głosować...

Rylok 25.05.2018 6:22

A ja zagłosuje na tego co mi parkingi porobi!

Archi24.05.2018 19:48

Na Hetmanową młodzi nie zagłosują bo wiadomo ze nadaje sie tylko do pozowania do zdjęć. Na Kasze tym bardziej. Matusiak go już przekupil. Ciekawe czym? Moze załatwi komuś z rodziny robotę w JSW bądź stworzy podobną do JSW Ochrona w której prezesuje jego syneczek. Ludzie już nie są tacy głupi wiec mam nadzieje ze do wyborów dowiedzą sie kim są kandydanci na prezydenta. Podsumują p.Hetman i dowiedzą sie dlaczego Kasza idzie z ramienia PiS.

Gość24.05.2018 18:34

Widać że miasto normalnieje

Pan InformatorPan Informator24.05.2018 16:59

@Wasabi ankieta nie zliczała podwójnych głosów. Co prawda można było ją wypełnić kilka razy, lecz kolejne głosy nie były zliczane. Korzystaliśmy z zewnętrznego serwisu do przeprowadzania ankiet i niestety pojawiły się takie niedogodności. Przy kolejnej ankiecie system będzie bardziej dopracowany.

Wasabi 24.05.2018 16:40

Niestety ankieta była nieobiektywna ponieważ sam osobiście wypełniałem ją 5 razy. Co do wyborów to myśle, że ani POwcy ani PiSowcy się nie sprawdzili i należy szukać kandydatów spoza tych ugrupowań a najlepiej niezrzeszonych i niezależnych. PO to partia dla bogatych a PiS to hipokryci. Życzę miłego dnia.

Pokaż wszystkie opinie (33)