Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
7 maja 2018

Wtórny wstrząs spowolnił akcję ratunkową w kopalni Zofiówka

Wtórny wstrząs spowolnił akcję ratunkową w kopalni Zofiówka
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W niedzielę po południu na kopalni Zofiówka wystąpił wtórny wstrząs, który spowolnił akcję ratunkową. Wciąż nie ma kontaktu z trzema górnikami.

Poszukiwani górnicy znajdują się na 220-metrowym chodniku odcinku chodnika, do którego próbują dostać się ratownicy. Po niedzielnym wstrząsie stężenie metanu w tym rejonie wzrosło o 30 proc. Konieczne stało się przewietrzenie wyrobiska, tak aby ratownicy mogli kontynuować akcję. Na jednej z dwóch dróg, którymi do rejonu wstrząsu docierają ratownicy, zainstalowano ok. 430 m rurociągu doprowadzającego powietrze - do skrzyżowania chodników pozostało tam jeszcze ok. 150 metrów. Najpóźniej do pierwszej w nocy rurociąg z powietrzem ma być doprowadzony do miejsca docelowego. Dzięki temu będzie możliwe zastosowanie tam urządzeń pomocnych w zlokalizowaniu górników i elementów technicznych, w które byli wyposażeni.

- Dla nas dużą nadzieją jest, że dostarczamy tlen. Widzimy światło z jednej strony, z drugiej strony, pomimo, że jest to z jednej strony metr, z drugiej strony pół metra. Wiemy, że były tez tutaj rurociągi ze sprężonym powietrzem - mówił podczas konferencji prasowej prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej Daniel Ozon.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW:  Eksploatacja ściany wstrzymana na trzy lata JSW: Eksploatacja ściany wstrzymana na trzy lata

JSW: Przyszłość kopalni i miejsc pracy zagrożona? JSW: Przyszłość kopalni i miejsc pracy zagrożona?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
Hah07.05.2018 21:22

Chłopaki zasypani tonami gruzu a ziomal ze w brembo jest ciezko xdd do innej roboty sie.nie.nadajesz i tyle wiec i to jest.ciezkie dla cb

Aservitor07.05.2018 10:26

W Brembo jest ciężko?! ???? Dobre sobie ???? chyba ciężkiej pracy nie widziałeś

Ada07.05.2018 9:40

Panie Prezydencie .... w JSW stołki obsadzone są dziećmi, żonami wszyscy to wiedza ale nikt z tym nic nie robi.
Będzie jak z ambergold......

...07.05.2018 8:19

Gość ja pracuje w Brembo i pracowałem też na kopalni więc przestań pieprzyć głupoty że w brembo masz ciężkie warunki

Ed07.05.2018 8:14

Gość zachowaj powage. Zamiast pisać komentarze które nie pomagają rodzinie lepuej pomódl sie za nich.

do Gość 07.05.2018 7:45

Ty się Gość ciągle udzielasz na forum tylko tępota nie pozwala ci napisać czegokolwiek sensownego w jakimkolwiek temacie .

BigTon07.05.2018 7:22

To jak masz w Brembo tak ciężko to daj wypowiedzenie i szybko z CV do JSW, skoro tam tak dobrze mają... szukają ludzi do pracy. No chyba ze nie urosły Ci wystarczająco duże jaja i się boisz :) Pozdrawiam

Pokaż wszystkie opinie (8)