Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
EkoOkna
7 maja 2018

Prokuratura i WUG badają przyczyny tragedii

Prokuratura i WUG badają przyczyny tragedii
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Podczas trzeciej poniedziałkowej konferencji prasowej Daniel Ozon, prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej, poinformował, że ratownicy nadal nie natknęli się na poszukiwanych górników. Mają do pokonania 150 i 120 metrów chodnika na dwóch odcinkach.

Pracujemy w bardzo trudnych warunkach. Ratownicy posuwają się powoli do przodu. Warunki ich pracy są ekstremalne - mówił Daniel Ozon, prezes JSW.

Prezes Wyższego urzędu Górniczego, obecny podczas konferencji, Adam Mirek poinformował, że powołana została komisja do spraw zbadania przyczyn i okoliczności sobotniego zdarzenia. Chodzi o określenie rozmiarów i skutków, jakie wystąpiły w wyniku tąpnięcia. Także Okręgowy urząd Górniczy w Rybniku będzie badał wszystkie dane związane z wypadkiem zbiorowym w kopalni Zofiówka.

- Należy odpowiedzieć na pytanie, czy i na jakich zasadach będzie możliwa eksploatacja złoża, a jeśli nie to, w jaki sposób należy je zabezpieczyć, tak aby nie stanowiło zagrożenia dla innych rejonów w kopalni - mówił prezes Adam Mirek.

Prokuratura Okręgowa w Gliwicach zabezpieczyła dokumentację związaną z wypadkiem w kopalni Zofiówka. Wszczęto śledztwo w sprawie nieumyślnego sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia górników KWK „Borynia - Zofiówka - Jastrzębie" - Ruch Zofiówka oraz mienia w wielkich rozmiarach, czego następstwem była śmierć co najmniej dwóch osób oraz nieumyślnego niedopełnienia obowiązków związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy. Jest to postępowanie standardowe w takich sytuacjach.

Relacja video z konferencji prasowej 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW:  Eksploatacja ściany wstrzymana na trzy lata JSW: Eksploatacja ściany wstrzymana na trzy lata

JSW: Przyszłość kopalni i miejsc pracy zagrożona? JSW: Przyszłość kopalni i miejsc pracy zagrożona?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (18)
Cezar08.05.2018 14:58

Te robin, wg ciebie wszyscy to pisiory (wg ciebie to coś negatywnego), ty zapewne nie masz pisiora albo go masz, ale w skali MIKRO, dlatego masz takie KOMPLEKSY i z tego powodu plujesz jadem naokoło.

bob08.05.2018 12:32

Radio Teheran ty to masz coś z rycerza .

kalifaktor 08.05.2018 9:23

Byłem ratownikiem 12 lat wiec znam ich wszystkich b dodrze.Musialem zrezygnować przez chora watrobe jak myślisz dlaczego ?

Radio Teheran08.05.2018 8:47

"Wszczęto śledztwo w sprawie nieumyślnego sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia górników KWK ?Borynia - Zofiówka - Jastrzębie""

To prokuratura nie slyszala? Ogloszono, ze kopalnie JSW sa najbezpieczniejsze na swiecie.

robin08.05.2018 7:52

Prokuratura pisowska, minister górnictwa Tobiszewski - pisowski, prezes jsw Ozon- pisowski, dyr kop zespolonej Waldemar s - pisior z krwi i kości, misiewicze i pisiewicze na każdym stanowisku. Prokuratura może sobie badać, badać. .....badać a i tak jak w przypadku wypadku tow. Szydlo nastąpi umorzenie z powodu przedawnienia.

Xxx 5808.05.2018 6:35

Kalifaktor, twoja opinia to nie kwalifikuje się niestety do jakiejkolwiek oceny. NIE WIDZE PROBLEMU BYS TEŻ MOGL BYC RATOWNIKIEM,BYS SOBIE TAK SZANOWAL ROBOTE. Niestety, lepiej siedzieć w domu i wylewac jad. życzę Ci , byś nigdy nie potrzebował tej pomocy, pozdrawiam

Oli ratownik08.05.2018 4:27

Drogie rodziny.kopalnia mydli wam oczy .bo oni od dawna wiedza ze wasi synowie niezyja.zawsze tak bylo i bedzie kto przezyje w atmosferze beztlenowej.prosze napisac.jak tam bylo 50 procent metanu

Pokaż wszystkie opinie (18)