Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
EkoOkna
7 maja 2018

Kredyt gotówkowy a umowa zlecenie - czy da się wziąć?

Kredyt gotówkowy a umowa zlecenie - czy da się wziąć?

Jesteś osobą zatrudnioną na podstawie umowy zlecenie i zamierzasz zaciągnąć kredyt gotówkowy? Zanim złożysz wniosek w wybranym banku, sprawdź czy masz szansę na uzyskanie wsparcia finansowego. Dowiedz się, czy instytucje respektują dochody z tytułu umów innych niż umowa o pracę.

Jak wynika z danych pojawiających się w porównywarce finansowej Rankomat.pl, banki chętnie udzielają kredytów gotówkowych, proponując klientom wiele różnych ofert. Kredytobiorca musi jednak spełniać kilka istotnych warunków – takich, które będą zwiększały prawdopodobieństwo terminowej spłaty zaciągniętego zobowiązania. Dlatego jeszcze do niedawna respektowana była przede wszystkim umowa o pracę, aczkolwiek obecnie wiele w tym zakresie się zmieniło.

 

Kredyt na umowę zlecenie? To możliwe

Z uwagi na sytuację na rynku pracy i zatrudnianie pracowników przede wszystkim w oparciu o umowy cywilnoprawne (w tym umowę zlecenie), banki zmieniły swoje stanowisko. Przestały akceptować wyłącznie dochody uzyskiwane z tytuły umowy o pracę. Obecnie możliwe jest więc ubieganie się o kredyt w przypadku, gdy źródłem wynagrodzenia jest umowa zlecenie.

Warto jednak mieć świadomość, że kredytobiorca zatrudniony na podstawie umowy cywilnoprawnej musi spełniać określone warunki. Chodzi przede wszystkim o czas trwania umowy z tym samym pracodawcą oraz jej ciągłość. Jeżeli taka umowa została podpisana co najmniej kilka miesięcy wcześniej na długi okres – nawet 12 miesięcy, szanse na uzyskanie wsparcia finansowego są duże.

 

A może kredyt bez zaświadczeń?

Banki dość dokładnie analizują sytuację finansową kredytobiorcy, określając jego zdolność kredytową. Nie muszą jednak wymagać przedstawienia dokumentów od pracodawcy, które potwierdzałyby wysokość miesięcznych zarobków. Cz to oznacza możliwość zaciągnięcia kredytu gotówkowego bez zaświadczeń na finanse.rankomat.pl? Nie do końca tak jest...

Analizując dostępne oferty kredytowe, łatwo zauważyć, że banki zawsze wymagają dokumentów potwierdzających wysokość osiąganych zarobków. Jeżeli nie jest to typowe zaświadczenie z zakładu pracy, uwzględniane są inne formy, np. roczne zeznanie podatkowe PIT, oświadczenie o zarobkach, wyciąg z rachunku bankowego. Takie formy potwierdzania dochodów są uwzględniane również, gdy jesteś osobą zatrudnioną na umowę zlecenie.

 

Zanim złożysz wniosek, sprawdź wymagania banków

Jeżeli chcesz otrzymać kredyt gotówkowy na umowę zlecenie, sprawdź wymagania konkretnych banków. Upewnij się, że dana instytucja faktycznie respektuje takie dochody i na jakich zasadach. Chociaż większość uwzględnia tego rodzaju wpływy na konto, różne mogą być szczegóły, np. dotyczące minimalnego okresu zatrudnienia czy ciągłości umów u tego samego pracodawcy.

 

Artykuł sponsorowany

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Kredyt na 460 mln zł i 81 mln USD JSW: Kredyt na 460 mln zł i 81 mln USD

Pomysły na zabawny prezent na święta dla chłopaka! Pomysły na zabawny prezent na święta dla chłopaka!

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!