Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
8 maja 2018

Zofiówka: Ratownicy posuwają się metr za metrem

Zofiówka: Ratownicy posuwają się metr za metrem
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Trzecią dobę trwa akcja ratunkowa w kopalni Zofiówka. Warunki pracy ratowników są ekstremalnie trudne. Robią wszystko, aby dotrzeć do poszkodowanych. 

Jak na razie nie ma dobrych informacji w związku z akcją ratunkową w kopalni Zofiówka. Jak mówił, podczas poniedziałkowej konferencji prasowej, prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej Daniel Ozon, ratownicy poruszają się w zasypanych chodnikach mozolnie metr za metrem. Muszą ręcznie usuwać napotkany na swojej drodze urobek. Jak na razie przyrządy pozwalające namierzyć lampy górnicze czy specjalna kamera, nie dostarczyły informacji o miejscu obecności poszukiwanych. Rodziny górników oczekują na informację ze sztabu ratunkowego. Znajdują się w specjalnym pokoju wydzielonym na terenie kopalni i są pod opieka psychologów. Przed kopalnią pracownicy Zofiówki oraz mieszkańcy Jastrzębia palą znicze, pamiętając o zmarłych. W poniedziałek wieczorem odbyła się msza w intencji tych, którzy zginęli oraz za znalezienie pozostałych. Podczas homilii padły słowa, że dopóki ratownicy są w akcji jest nadzieja.

Na godzinę 18:00-19:00 zaplanowana jest druga konferencja prasowa prezesa JSW Daniela Ozona. Na naszym profilu FB zostanie przeprowadzona bezpośrednia transmisja. 

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW:  Eksploatacja ściany wstrzymana na trzy lata JSW: Eksploatacja ściany wstrzymana na trzy lata

JSW: Przyszłość kopalni i miejsc pracy zagrożona? JSW: Przyszłość kopalni i miejsc pracy zagrożona?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (10)
Ed08.05.2018 9:39

Niech zgadne. Kopalnia sie wybieli a winę zrzucą na nieżyjących górników. Tak było, jest i będzie.

Sztajger08.05.2018 9:37

Do czytelnik.
Jeżeli nie ogarniasz psychologii górnictwa to zrezygnuj. To jest twardy zawód dla twardych ludzi.

.......08.05.2018 9:33

A prezes chce wprowadzić kotwienie zamiast obudowy , gratulujemy pomysłu może przestanie bujać w obłokach.

ciekawski08.05.2018 8:59

Jestem ciekawy czy ktoś za to beknie. Pewnie Pan M najmłodszy KRZG zostanie "awansowany" tak jak było w przypadku innego wypadku na Zofiówce dekadę temu. Kto wydał zgodę na roboty przygotowawcze w tym rejonie? Już jeden kombajn zawalony mieli, sekcje i cały chodnik. Pytanie czy dowiemy się z imienia i nazwiska kto jest odpowiedzialny za wydanie decyzji.

do czytelnik Dziś o 8:1708.05.2018 8:35

§ 73. 1. Akcję ratowniczą prowadzi dyspozytor ruchu zakładu górniczego do czasu przejęcia jej prowadzenia przez
kierownika ruchu zakładu górniczego

Czytelnik08.05.2018 8:17

te kierownictwo od wszystkiego rączki umyje, chodzi o kierownictwu którzy bezpośrednio na to wszystko zgadzali się, wszystkich to zastanawia dlaczego władze spółki występują przed kamerami, a gdzie sławny KRZG Pan M. najmłodszy KR , a gdzie dyrektor techniczny. Gdzie Ci ludzie co sprawują władzę na co dzień - którzy mają doświadczenie. Za młodzi czy zbyt niekompetentni ? Prezes okazuje się jest wszechwiedzący jak i drugi prezes co zazwyczaj Pan Ozon mu daje dalej prowadzić dialog przed kamerami. Pierwszy raz widzimy jakie Ci ludzie mają pojęcie o górnictwie. Nasuwa się wiele pytań... czyżby mała władza na absencji szykowała dokumentację pod WUG i prokuraturę aby wszystko pasowało aby nikt nie beknął za niedostateczną profilaktykę?

do czytelnik Dziś o 7:2608.05.2018 7:44

Kierownictwo jest w sztabie akcji , chyba że według ciebie akcją kieruje minister z prezesem plus dziennikarze.

Pokaż wszystkie opinie (10)