Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
8 maja 2018

WUG zbada zagrożenie metanowe. Sprawdzi profilaktykę

WUG zbada zagrożenie metanowe. Sprawdzi profilaktykę

Wyższy Urząd Górniczy zbada techniczne warunki tragicznego zdarzenia. Pierwsze posiedzenie komisji, która zbada wszelkie okoliczności wstrząsu, do którego doszło w sobotę w kopalni Zofiówka odbędzie się w środę.

WUG Zajmie się określeniem mechanizmu wstrząsu wysokoenergetycznego, zaistniałego w dniu 5 maja 2018 r. w Jastrzębskiej Spółce Węglowej S.A. KWK „Borynia-Zofiówka-Jastrzębie”, Ruch „Zofiówka” w Jastrzębiu-Zdroju, oraz przesłanek zaist­nienia tego wstrząsu, którego skutkiem było tąpnięcie oraz wypadek zbiorowy.

Wyższy Urząd Górniczy będzie też analizował zagrożenie metanowe, w kontekście tąpnięcia uwzględniając stosowane metody prognozowania oraz działalność profilaktyczną.

Komisja zbada przygotuje opinię w zakresie wpływu prowadzonych robót na sejsmiczność w rejonie zaistniałego zdarzenia oraz możliwości dalszego prowadzenia ruchu zakładu górniczego w tym rejonie, a także oceni akcję ratowniczą.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Kontynuacja śledztwa w sprawie ewentualnych nieprawidłowości JSW: Kontynuacja śledztwa w sprawie ewentualnych nieprawidłowości

Jesteś ofiarą przestępstwa? Zgłoś to w Prokuraturze, Sądzie lub na Policji Jesteś ofiarą przestępstwa? Zgłoś to w Prokuraturze, Sądzie lub na Policji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
Adi08.05.2018 8:47

Z tego co można się doczytać to ten rejon H, od dawna jest b, mocno zagrożony, nawet szyby kiedyś tam zlokalizowane zostały zlikwidowane, jednak konsesja na eksploatcję została wydana, jaka była wtedy rola WUG?, czy to jednak ukoi nasz ból.

Gość08.05.2018 8:23

WUG się obudził. Krzywdy kumplom nie zrobią.