Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
EkoOkna
11 maja 2018

"Temu wstrząsowi nie dało się zapobiec"

"Temu wstrząsowi nie dało się zapobiec"

Kończy się szósta doba akcji ratunkowej w kopalni Zofiówka. Już pracuje komisja powołana przez Wyższy Urząd Górniczy, która ma wyjaśnić przyczyny tragedii. Tymczasem pojawiają się głosy, że temu wstrząsowi nie dało się zapobiec.

- Z posiadanych przez nas danych wynika, że nie było możliwości zapobiec temu zdarzeniu. Poszukiwania są bardzo trudne, ratownicy posuwają się powoli. Teren jest cały czas zagrożony i zobowiązałem prezesa JSW, żeby bezpieczeństwo ratowników było zapewnione. W końcu poruszają się po terenie, w którym nastąpiły ruchy tektoniczne, a właściwie trzęsienie ziemi, odczuwalne w dużej odległości - mówił o wstrząsie w kopalni Zofiówka minister energii Krzysztof Tchórzewski.

Rodziny, mieszkańcy Jastrzębia, górnicy w napięciu czekają na nowe informacje z Zofiówki. Jednak sztab akcji ratunkowej nie wydał wieczorem, ani rano komunikatu o nowych postępach w działaniach. Na razie jest też cisza w sprawie konferencji prasowej. Ostatnie wiadomości mówiły o pompowaniu wody z zalanego chodnika i wykonywaniu drugiego odwiertu z wyrobiska znajdującego się ok. 100 metrów wyżej. Jeśli tylko pojawią się nowe informacje niezwłocznie je opublikujemy.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Wirtualna rzeczywistość  JSW: Wirtualna rzeczywistość

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (37)
paradoksy13.05.2018 0:10

Tąnięcia w rejonie H zdarzały się już kilkakrotnie. Poważne miało miejsce w 2013, po czym zamknięto rejon, ale w późniejszym czasie sytuacja się znowu powtórzyła - rejon znowu został na chwilę zamknięty. Oczywiście, to że zaniedbania były to jest pewne. Dowodó nikt na to nie ma, bo wszystko na zofiówce jest robione tak aby dowodów nie było... A łamanie przepisów jest na porządku dziennym. Wręcz żadko cokolwiek wykonuje się zgodnie z przepisami... Dochodzenie oczywiście nic nie wykarze... Odpowiedzialnych nie będzie. Takie prawo, taka rzeczywistość dołowa...

paradoksy13.05.2018 0:06

DO Jan: te pompy to złom, który ma 20, 30 lat i wielokrotnie był już remontowany poprzez rozbiórkę starych zdezelowanych, z których można jeszcze coś wyciągnąć. Po za tym rurociągi najczęściej to też odzysk, to wszystko się ślimaczy bo poszczególne elementy do siebie nie pasują, trzeba kombinować, przerabiać. Do tego dochodzi demontaż pomp z innych rejonów. Bo najpierw trzeba je skądś przecież wziąć, a na Zofiówce brakuje pomp - jak zresztą wszystkiego... taka codzienność. Kopalni nie stać niestety na nowe urządzenia i materiały, ponieważ są inne ważniejsze sprawy jak np. drony, stacje ładowania elektrycznych samochodów - a to wszystko kilkukrotnie drożej niż to jest warte, bo przy okazji może zarobić kilka nowo stworzonych firm prowadzonych przez kolegów...

Do Obserwatora12.05.2018 10:42

Dlaczego używasz kilkunastu znaków zapytania w zdaniach twierdzących?

Obserwator12.05.2018 1:58

Do "Bzdura", widzę, że posiadasz wiedzę o wydobyciu w rejonie "H". Ale nie dziwi mnie, że pomimo istniejącego tam zagrożenia dalej prowadzono tam wydobycie. A dlaczego? Bo nie liczy się życie ludzkie tylko korzyści????. Zawsze tak było, jest i będzie!!! W tym zakresie przez wiele lat w górnictwie nic się nie zmieniło! Zawsze tak było i będzie???? Życie Górników jest zawsze na końcu a na pierwszym miejscu liczy się wynik!!!!!????ile metrów postępu, ile ton wydobytych......????????????to jest bardzo smutne????????????????ale prawdziwe...... Przykro mi, że Ci Górnicy dla tego poświęcili swoje życie????????????????????

Obserwator12.05.2018 1:20

Do "Bzdura"widzę, że posiadasz eiedzę

przodowy11.05.2018 20:15

akurat prezes umie coś po polsku ale ten drugi niby dyrektor czy zastępca prezesa to z formułowaniem zdań to ciężko mu szło ale widac wzieli najlepszego jakiego mieli pod ręką

brak odpowiedzialnośći11.05.2018 19:53

szczegółowe i skrupulatne wyjaśnianie tej tragedii prosze zacząć od prześwietlenia tak zwanego Wojtósia

Pokaż wszystkie opinie (37)