Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
11 maja 2018

Znakowanie rowerów odbędzie się w sobotę

Znakowanie rowerów odbędzie się w sobotę
fot. SM Jastrzębie

Oznakowanie roweru ułatwia jego poszukiwanie w przypadku kradzieży. Swój rower możecie „podpisać” już jutro w siedzibie Straży Miejskiej.

Znakowanie rowerów syntetycznym DNA to bezpłatna akcja organizowana przez jastrzębską Straż Miejską. Rowerzyści mieli w tym roku już dwukrotnie skorzystać z takiej możliwości. A kolejne akcje już wkrótce.

Również w maju rowerzyści będą mogli skorzystać z darmowego oznakowania jednośladu. Kolejne terminy akcji, które zorganizowane zostaną pod wejściem do Straży Miejskiej:

12 maja – 10:00 – 12:00
18 maja – 16:00 – 18:00
19 maja – 10:00-12:00
24 maja – 9:00-11:00

- Osoby zainteresowane tą formą zabezpieczenia swojego roweru proszone są o zabranie dokumentu potwierdzającego zakup/źródło pochodzenia sprzętu oraz dowodu tożsamości. W przypadku braku dokumentu sporządzone zostanie oświadczenie właściciela o nabyciu roweru - informuje Straż Miejska.

Na rower lub inny cenny pojazd jak wózek dziecięcy, czy wózek inwalidzki nanoszone jest tzw. syntetyczne DNA z numerem identyfikacyjnym, który następnie wraz ze zdjęciami i danymi właściciela umieszczany jest w międzynarodowej bazie pojazdów. W przypadku kradzieży bądź utraty i po informacji przekazanej przez właściciela, w bazie natychmiast pojawia się odpowiednie oznaczenie widoczne dla wszystkich jej użytkowników.

Oznakowanie nie ingeruje w trwały sposób w budowę pojazdu, ani nie jest widoczne dla osób postronnych, dlatego też nie wpływa na jego wygląd i nie uszkadza go. O zastosowanym oznakowaniu informuje naklejka umieszczana na ramie 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Oznakuj swój rower - złodziej będzie miał problem Oznakuj swój rower - złodziej będzie miał problem

W sobotę możecie oznakować rowery W sobotę możecie oznakować rowery

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!