Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 27°22°
11 maja 2018

Pomylił bieg pierwszy ze wstecznym i uciekł z miejsca kolizji

Pomylił bieg pierwszy ze wstecznym i uciekł z miejsca kolizji
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W ręce policjantów z jastrzębskiej drogówki wpadł 50-latek, który kompletnie pijany spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie blisko 2,5 promila alkoholu.

Mężczyzna został zatrzymany dzięki zdecydowanej reakcji mieszkanki Jastrzębia, która zadzwoniła pod numer alarmowy i jechała za sprawcą kolizji. Zatrzymany jastrzębianin oświadczył, że pomylił bieg pierwszy ze wstecznym, dlatego spowodował kolizję

Do zdarzenia doszło w środę, około godziny 15.15 w rejonie skrzyżowania ulic Powstańców Śląskich z ulicą Gagarina. Wówczas jastrzębianka zawiadomiła pracownika Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o kierowcy osobówki, który podczas manewru cofania uderzył w jej samochód i uciekł z miejsca zdarzenia.

- 27-latka zapamiętała numery rejestracyjne mercedesa i pojechała za sprawcą tego zdarzenia. Mieszkaniec Jastrzębia zaparkował samochód na Osiedlu Tysiąclecia. Na miejscu, świadkowie wskazali kobiecie mieszkanie, do którego udał się mężczyzna. Okazało się, że 50-latek był pod wyraźnym wpływem alkoholu, miał chwiejny krok i bełkotliwą mowę. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna oświadczył, że faktycznie kierował mercedesem i pomylił bieg pierwszy z biegiem wstecznym, dlatego doszło do kolizji - informuje mł. asp. Bogusława Dudek, oficer prasowy jastrzębskiej policji.

O losie podejrzanego zadecyduje teraz prokuratura i sąd.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Posiadali narkotyki. Teraz siedzą za kratami Posiadali narkotyki. Teraz siedzą za kratami

Dziewczynka mogła wylecieć przez okno Dziewczynka mogła wylecieć przez okno

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Radio Teheran11.05.2018 10:54

"Mężczyzna oświadczył, że faktycznie kierował mercedesem"

Honorowy facet.

misiek11.05.2018 8:38

1000-lecia tam ludzie juz praktycznie nie ma bo to osiedle wymiera.....

ratujmy się11.05.2018 8:23

likwidując niebezpieczeństwo.

Ukontentowany Prestidigitator11.05.2018 7:51

Do kasacji za takie coś.