Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
12 maja 2018

Zofiówka: Opadająca woda uwolniła metan

Zofiówka: Opadająca woda uwolniła metan
kb

W dalszym ciągu ratownicy górniczy pompują wodę z zalewiska, lustro wody powoli opada. Efektywność prac spadła ze względu na gęsty szlam, który znajduje się w wodzie.

W nocy ratownicy przetransportowali i zamontowali najlepszej jakości australijskie kompozytowe pompy szlamowe, które umożliwiają wypompowanie wody zanieczyszczonej urobkiem. Opadające lustro wody uwolniło metan i aktualnie jego stężenie w atmosferze uniemożliwia uruchomienie pompy elektrycznej.

Urządzenie znajduje się na miejscu i jest gotowe do pracy. W dalszym ciągu system pomp jest zasilany sprężonym powietrzem. Aktualnie są to jedyne urządzenia, których można użyć w warunkach panujących w miejscu zdarzenia.

Polub i udostępnij
Czytaj też
Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (25)
Tempy ryl13.05.2018 17:07

Powiem tym co mają w dupie górników i górnictwo,..... Jak by nie węgiel to byś nie miał w domu prądu o żył jak jaskiniowiec. Bo elektrowni atomowej nie mamy i długo mieć nie będziemy..... Więc dla zasady pomyśl zanim coś napiszesz tempaku

lukasz es do jozek12.05.2018 17:27

Dokladnie, jak się patrze na jakiegoś budowlańca czy kierowce to typ się uśmiechnie czy pomacha, a ostatnio w biedronce popatrzałem się na górnika z czarnymi oczami to zaczął na mnie krzyczeć, że nie wolno się na niego patrzeć bo on jest kimś i zarabia 6tysięcy na ręke i że nikt nie ma prawa się na niego patrzeć. Dodam, że wcześniej wyrwał jakieś emerytce ostatni promocyjny sześciopak wody mineralnej.

Gość28912.05.2018 16:36

A wypowiadają się osoby co bladego pojęcia nie mają na temat tego jak jest na dole jak zazdrościcie to napewno Ci co tam na dole leżą i czekają na ratunek się chętnie zamienią. Lub Ci którzy narażają życie żebyśmy my mogli mieć ciepło w domu.

Andrzej12.05.2018 15:56

Nawet w Biedronce trzeba im ustępować

do jozek12.05.2018 15:37

Dokładnie, a oni myślą, że są jakimś narodem wybranym bo zjeżdżają pod ziemię i noszą fajne wąsy, wszystko im się należy, pierwszeństwo na drodze niezależnie od wszystkiego, szacunek i darmowy tusz do powiek w kolorze black

Jozek12.05.2018 15:13

90 procent Polaków ma was w d... I waszą śmieszną prace

Md12.05.2018 15:11

Jak można szanować ryli jak sami siebie nie szanują zachowują się jak pustaki

Pokaż wszystkie opinie (25)