Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°
14 maja 2018

Zofiówka: Trwają poszukiwania trzeciego górnika

Zofiówka: Trwają poszukiwania trzeciego górnika
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Dzisiaj rozpoczyna się kolejna doba akcji poszukiwawczej górnika poszkodowanego w wyniku tąpnięcia, jakie miało miejsce w dniu 5 maja. Akcja jest zaliczana do jednych z najtrudniejszych w polskim górnictwie.

Jastrzębska Spółka Węglowa poinformowała w weekend o znalezieniu ciała dwóch górników z Zofiówki. Niestety, jak na razie ratownikom, nie udało się dotrzeć do trzeciego górnika. Akcja poszukiwawcza trwa.  W niedzielę na teren Zofiówki przybyła policjantka z psem do poszukiwania ludzi. Przyleciała do Jastrzębia specjalnym śmigłowcem.

Jak informuje JSW, W dalszym ciągu wypompowywana jest woda z zalewiska, do którego wciąż dopływa woda z górotworu.  Mimo to, linia lustra wody przesunęła się w weekend o 12 metrów. Ratownicy w specjalistycznych, wodoszczelnych kombinezonach penetrują skrzyżowanie wyrobisk.  Pompowanie prowadzone jest za pomocą układu pomp zasilanych sprężonym powietrzem. Opadające lustro wody uwolniło metan, którego stężenie w atmosferze uniemożliwia uruchomienie pompy elektrycznej. Urządzenie znajduje się na miejscu i jest gotowe do pracy.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębska Spółka Węglowa zawyża wynagrodzenia Jastrzębska Spółka Węglowa zawyża wynagrodzenia

JSW: Monitorować efektywność produkcji JSW: Monitorować efektywność produkcji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Matka14.05.2018 9:32

Najszczersze wyrazy współczucia dla rodzin i Wielki Szacunek dla ratowników

T14.05.2018 8:54

Takie niesprawiedliwe to życie jak to przetrwać. Wyrazy współczucia.

Gość14.05.2018 8:39

Niech go znajda jak najszybciej (*)

czantoria14.05.2018 8:34

Wyrazy współczucia dla Rodzin zmarłych Górników . Dużo siły w przetrwaniu Tych ciężkich dla Nich chwil.Szacunek dla ratowników !!!A Tym co odeszli na wieczną szychtę "Wieczne odpoczywanie racz dać Im Panie..." .