Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
14 maja 2018

Zofiówka: Trwają poszukiwania trzeciego górnika

Zofiówka: Trwają poszukiwania trzeciego górnika
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Dzisiaj rozpoczyna się kolejna doba akcji poszukiwawczej górnika poszkodowanego w wyniku tąpnięcia, jakie miało miejsce w dniu 5 maja. Akcja jest zaliczana do jednych z najtrudniejszych w polskim górnictwie.

Jastrzębska Spółka Węglowa poinformowała w weekend o znalezieniu ciała dwóch górników z Zofiówki. Niestety, jak na razie ratownikom, nie udało się dotrzeć do trzeciego górnika. Akcja poszukiwawcza trwa.  W niedzielę na teren Zofiówki przybyła policjantka z psem do poszukiwania ludzi. Przyleciała do Jastrzębia specjalnym śmigłowcem.

Jak informuje JSW, W dalszym ciągu wypompowywana jest woda z zalewiska, do którego wciąż dopływa woda z górotworu.  Mimo to, linia lustra wody przesunęła się w weekend o 12 metrów. Ratownicy w specjalistycznych, wodoszczelnych kombinezonach penetrują skrzyżowanie wyrobisk.  Pompowanie prowadzone jest za pomocą układu pomp zasilanych sprężonym powietrzem. Opadające lustro wody uwolniło metan, którego stężenie w atmosferze uniemożliwia uruchomienie pompy elektrycznej. Urządzenie znajduje się na miejscu i jest gotowe do pracy.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej

JSW przyjazna pracownikom JSW przyjazna pracownikom

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Matka14.05.2018 9:32

Najszczersze wyrazy współczucia dla rodzin i Wielki Szacunek dla ratowników

T14.05.2018 8:54

Takie niesprawiedliwe to życie jak to przetrwać. Wyrazy współczucia.

Gość14.05.2018 8:39

Niech go znajda jak najszybciej (*)

czantoria14.05.2018 8:34

Wyrazy współczucia dla Rodzin zmarłych Górników . Dużo siły w przetrwaniu Tych ciężkich dla Nich chwil.Szacunek dla ratowników !!!A Tym co odeszli na wieczną szychtę "Wieczne odpoczywanie racz dać Im Panie..." .