Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Przejdź do portalu
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 19°13°
14 maja 2018

Uwaga! Fałszywi policjanci zaatakowali

Uwaga! Fałszywi policjanci zaatakowali
fot. KMP Jastrzębie

Oszuści podający się za policjantów zaatakowali kilku mieszkańców Jastrzębia. Na szczęście dzięki czujności i rozwadze żaden z nich nie dał się nabrać.

Przestępcy próbowali wyłudzić pieniądze, twierdząc, że w mieście działają hakerzy, a konta bankowe wybranych mieszkańców są zagrożone. Jastrzębscy policjanci ostrzegają innych mieszkańców przed tego typu zdarzeniami.

W czwartek, około godziny 15.00 do mieszkańców Jastrzębia rozdzwoniły się telefony od oszustów, którzy próbowali od nich wyłudzić pieniądze. Za każdym razem w słuchawce odzywał się mężczyzna, który twierdził, że jest policjantem. Oszust oświadczył, że w mieście działają hakerzy, a konta bankowe są zagrożone. Mężczyzna jednocześnie pytał o środki pieniężne zgromadzone na koncie.

- Rzekomy policjant zadzwonił do 41-latki z ulicy Podmiejskiej, twierdząc, że dzwoni z komendy. Fałszywy funkcjonariusz powiedział, że na terenie Jastrzębia działają hakerzy, którzy włamują się na konta bankowe i kradną zgromadzone środki pieniężne. Na szczęście kobieta nie dała się oszukać i nie podała żadnych danych, na podstawie których oszust mógłby faktycznie wyłudzić pieniądze. Według podobnego scenariusza przebiegały dwa kolejne zdarzenia. Zarówno 77-letni mieszkaniec z ulicy 11 Listopada, jak i 69-letnia kobieta, również z tej ulicy nie dali się oszukać i zawiadomili policję. Czujność i rozwaga mieszkańców Jastrzębia zniechęciły przestępców na tyle, że za każdym razem przerywali połączenie - mówi mł. asp. Bogusława Dudek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Policjanci ostrzegają  mieszkańców przed tego typu zdarzeniami. Pamiętajmy, że w każdym takim przypadku powinniśmy  skontaktować się bliskimi i o próbie oszustwa zaalarmować stróżów prawa.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Chciał się zabić i wysyłał sms-y do policjanta Chciał się zabić i wysyłał sms-y do policjanta

16-latek ukradł samochód oraz... skrzynkę piwa 16-latek ukradł samochód oraz... skrzynkę piwa

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
smolka do Gość14.05.2018 23:07

Jastrzębska policja wygląda tak samo jak jastrzębskie worki chodzby te na zdjęciach z kronik kryminalnych które przyśmierzają o radośc każdego człowieka który to widzi.

smolka14.05.2018 21:37

"fałszywi" ??

Gość14.05.2018 11:34

Nikt nie da się oszukać, bo wiadomo, że jastrzębskiej policji nie chciałoby się telefonować.

KAZ14.05.2018 9:17

Nigdy nie odbieram numerów zastrzeżonych, prywatnych.

Rżenie konia14.05.2018 8:31

Jak dzwoni nieznany numer odbieram i mówię ..." komenda wojewódzka policji " ewentualnie "zakład pogrzebowy'' następuje natychmiastowe przerwanie połączenia w ten sposób pozbyłem się natrętnych telemarketerów nastapił błogi spokój.