Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
14 maja 2018

JSW: Zespoły poszukiwawcze z psami w gotowości. Nie odnaleziono górnika

JSW: Zespoły poszukiwawcze z psami w gotowości. Nie odnaleziono górnika
fot. mh /jastrzebieonline.pl

W ciągu ostatniej nocy lustro wody w kopalni Zofiówka opadło na tyle, że ratownicy w specjalistycznych, wodoszczelnych kombinezonach mogli częściowo spenetrować 20-metrowy chodnik oraz przodek H-2. 

Jak informuje Jastrzębska Spółka Węglowa, w chodnikach H-10 i H-2 w dalszym ciągu utrzymuje się woda na poziomie od 1 do 2 metrów, co uniemożliwia skuteczne poszukiwania. Z inicjatywy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu-Zdroju, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji postawiło w stan gotowości zespoły poszukiwawcze z psami. Do dyspozycji jest pies policyjny rasy owczarek belgijski , który jest wyszkolony do pracy w wodzie, natomiast psy straży pożarnej z Jastrzębia-Zdroju są specjalnie przygotowane do pracy w gruzowiskach i zawałach. W momencie, kiedy tylko warunki na to pozwolą, zostaną wpuszczone do penetracji chodnika.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: 1718 zakażonych. 297 osób w kwarantannie JSW: 1718 zakażonych. 297 osób w kwarantannie

Ponad 400 zakażonych w kopalniach JSW Ponad 400 zakażonych w kopalniach JSW

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
X14.05.2018 15:22

Czyli maski dla psów (metan) też są?

Anka14.05.2018 13:44

Wyrazy wspolczucia dla rodzin zmarlych gornikow lacze sie z wami w bolu Amen

teśka14.05.2018 10:03

Wyrazy współczucia dla rodzin zmarłych górników.Łączę si e z Wami w bólu.